Meblościanka ze skrzynek: jak samodzielnie wykonać modułową meblościankę ZRÓB TO SAM

Marzysz o tym, by twój salon zdobiła oryginalna, modułowa meblościanka w surowym, skandynawskim stylu? Cieszą Cię wyłącznie oryginalne dodatki i masz smykałkę do recyklingu? Nic trudnego! W ZRÓB TO SAM pokazujemy jak KROK PO KROKU samodzielnie wykonać modną meblościankę z drewnianych skrzynek!

Jak wykonać meblościankę ze skrzynek
Jak samodzielnie wykonać modułową meblościankę ze skrzynek ZRÓB TO SAM
Jak samodzielnie wykonać modułową meblościankę ze skrzynek ZRÓB TO SAM
Jak samodzielnie wykonać modułową meblościankę ze skrzynek ZRÓB TO SAM
Jak samodzielnie wykonać modułową meblościankę ze skrzynek po owocach ZRÓB TO SAM
 Meblościanka modułowa ze skrzynek KROK PO KROKU

Fot. Patrycja Malitka

Marzysz o tym, by twój salon zdobiła oryginalna, modułowa meblościanka w surowym, skandynawskim stylu? Cieszą Cię wyłącznie oryginalne dodatki i masz smykałkę do recyklingu? Nic trudnego! Meble ze skrzynek to kolejny wnętrzarski hit, idący w parze z popularnymi meblami z palet.

Sprawdź też: inny pomysł na regał ze skrzynek >>>

W dziale ZRÓB TO SAM pokazujemy jak KROK PO KROKU samodzielnie wykonać modną meblościankę z drewnianych skrzynek.

Meblościanka ze skrzynek: KROK PO KROKU

Do stworzenia meblościanki ze skrzynek potrzebne Ci będą własna inwencja twórcza, odrobina wyobraźni, chęci oraz... skrzynki. Całą resztę zobaczysz w naszym poradniku, w którym KROK PO KROKU pokażemy Ci jak wykonać ekologiczny mebel do salonu. Pomożemy Ci na każdym etapie tworzenia meblkościanki, a zatem - zaczynamy!

Meblościanka ze skrzynek: materiały potrzebne do wykonania meblościanki ze skrzynek

Do wykonania modułowej meblościanki potrzebować będziesz:

· 9 drewnianych skrzynek ( 60x40x40),
· farby akrylowe (np. w trzech odcieniach off white: popielaty, alabaster oraz beżowo-szary),
· pędzla,
· śrub do drewna "6-ek",
· nakrętek do śrub "6-ek",
· wkrętarko-wiertarki z wiertłem "6-ką",
· klucza grzechotki z nasadką "10",
· projektu meblościanki.

Meblościanka ze skrzynek: KROK 1

Pierwszym krokiem jest zaprojektowanie meblościanki, w tym dopasowanie jej do naszych potrzeb i wymiarów ściany na której ma zawisnąć. Przy projekcie weźcie pod uwagę ustawienie telewizora oraz rozmieszczenie gniazd elektrycznych na ścianie.

Meblościanka ze skrzynek: KROK 2

Krok drugi czyli malowanie skrzynek. Skrzynki, które posłużą nam za materiał do meblościanki, wykonane powinny być z desek oheblowanych. To da gwarancję gładkiej powierzchni oraz estetycznego wyglądu całości. Jeśli skrzynki nie są dokładnie wyrównane, warto przetrzeć je przed malowaniem drobnym papierem ściernym, a następnie przetrzeć pył lekko wilgotną szmatką. Nasza meblościanka składa się ze skrzynek o wymiarach 60x40x40cm. Oczywiście wymiary skrzynek są dowolne, ale my sugerowaliśmy się jednak ich głębokością. Głębokość 40 cm to wystarczający wymiar półek do ekspozycji ewentualnych pudełek dekoracyjnych lub pojemników do przechowywania. Ponieważ nasza meblościanka wykonana jest z 9 skrzynek, postanowiliśmy że podzielimy je na 3 kolory. Dla ułatwienia podpowiadamy, że jedna, litrowa, jednowarstwowa farba akrylowa wystarcza do pomalowania dwóch skrzynek. Przy zakupie farb staraj się wybierać te gęste, na których widnieje informacja, że są jednowarstwowe. Do pomalowania naszej meblościanki użyliśmy trzech kolorów farb: popielaty, alabaster oraz beżowo-szary.

Meblościanka ze skrzynek zrób to sam KROK 3

Kiedy pomalowane akrylową farbą skrzynki dokładnie wyschną, zabierzmy się do ich mocowania. Do tego potrzebne nam będą wkrętarko-wiertarka z wiertłem "6-ką", śruby "6-ki", nakrętki "6-ki" oraz klucz. Przewierć otwór przez dwie skrzynki na wylot. Umieść w powstałym otworze śrubę. Z drugiej strony nakręć nakrętkę na wystającą część śruby i dokręć kluczem. Postaraj się, by każdą ze skrzynek przykręcić do kolejnej co najmniej dwoma śrubami. Mebel będzie stabilny i wytrzyma każdy rodzaj dekoracji jaki umieścisz na meblościance.

Meblościanka ze skrzynek zrób to sam KROK 4

Po skręceniu wszystkich skrzynek ustaw ulubione bibeloty, książki i dekoracje na meblościance i gotowe. Prawda że nie było trudno?

Ocena: 0
Tekst: Patrycja Malitka Zdjęcia: Patrycja Malitka

POLECANE ARTYKUŁY