Jak zrobić stolik ze skrzynki i starego stołka plażowego? Zobacz w naszym cyklu zrób to sam, jak wykorzystać niepotrzebne, stare lub zupełnie już brzydkie przedmioty i "przekuć je" w nowy, piękny mebel! Funkcjonalna półka na książki i gazety oraz stolik na balkon w jednym? Pokazujemy jak zrobić stolik z drewnianej skrzynki KROK PO KROKU. Postaw na recykling i odmień swój balkon tego lata!

Jak zrobić stolik ze skrzynki: materiały

Do samodzielnego wykonania stolika ze skrzynki potrzebować będziesz:

- drewnianej skrzynki po owocach,
- składanego starego krzesełka na ryby,
- wiertarka,
- 4 szt. metalowych uchwytów / stabilizatorów,
- śrubokręt,
- róż introligatorski,
- papier ścierny,
- pędzel i farbę do drewna lub kredową.

Jak zrobić stolik na balkon: KROK PO KROKU

Za pomocą papieru ściernego średniej gradacji (ok.150-180) wyrównaj chropowatą powierzchnię drewnianej skrzynki. To samo zrób z drewnianym stelażem stołka, odcinając uprzednio za pomocą noża introligatorskiego materiałowe siedzisko.

Czytaj też: pielęgnacja drewna bez tajemnic >>>

Oczyszczone drewniane powierzchnie skrzynki i stołka możesz zabezpieczyć bezbarwnym lakierem do drewna lub pomalować na wybrany kolor farbą kredową lub do drewna. Możesz też pozostawić skrzynkę w jej naturalnym odcieniu drewna, a farbą pomalować jedynie podstawę stolika, czyli drewniany krzyżak stołka. Malowanie mebli to prawdziwa frajda - ZOBACZ.

Czytaj też: sposoby zabezpieczenia drewna >>>

Gdy farba lub lakier na naszych komponentach dobrze przeschną, przystępujemy do montażu drewnianego krzyżaka do wybranego boku skrzynki. Dzięki temu uzyskamy nie tylko funkcjonalny stolik na balkon, ale i poręczną półkę na książki i gazety. Przykładamy do boku skrzynki rozłożony krzyżak stołka i za pomocą ołówka zaznaczamy miejsca, w którym znajdować się będzie podstawa stolika. Za pomocą wiertarki nawiercamy w skrzynce otwory w odległości odpowiadającej metalowym stabilizatorom. Następnie ponownie przykładamy do skrzynki drewniany krzyżak i za pomocą śrubokręta mocujemy jego konstrukcję dokręcając metalowe stabilizatory z czterech stron. Nasz stolik ze skrzynki na balkon jest gotowy na sezon!

Czytaj też: jak zrobić stolik składany na balkon>>>