Jak zrobić półkę z segregatorów DIY!

Lubicie oryginalne rozwiązania, a wasze biurko potrzebuje dodatkowej przestrzeni? Co powiecie na półkę z segregatorów? W cyklu ZRÓB TO SAM pokazujemy jak KROK PO KROKU wykonać stylową i pożyteczną półkę z segregatorów.

Jak zrobić półkę DIY
Jak zrobić półkę DIY
Jak zrobić półkę DIY
Jak zrobić półkę DIY
Jak zrobić półkę DIY
 Jak zrobić półkę DIY

Fot. Patrycja Malitka

Jeśli lubisz proste rozwiązania, które ułatwiają utrzymać porządek na biurku, ten artykuł jest dla ciebie. Pokazujemy krok po kroku jak wykonać samodzielnie półkę z segregatorów.

Jak zrobić półkę z segregatorów: materiały

Do wykonania oryginalnej półki z segregatorów potrzebować będziesz następujących materiałów:

- dwa segregatory ze sklejki lub drewna,
- taśma malarska,
- spray w kolorze miedzianym,
- dwie przyssawki do szkła,
- klej na gorąco,
- szyba w prostokącie,
- wkrętarka,
- kołki rozporowe i wkręty.

Jak zrobić półkę z segregatorów: KROK PO KROKU

KROK 1

Prace związane z wykonaniem półki z segregatorów rozpocznij od obklejenia segregatorów taśmą malarską. Postaraj się, aby powstały wzór był jak najmniej symetryczny. W ten sposób twoja półka nabierze indywidualnego wyglądu.

KROK 2

Za pomocą sprayu w kolorze miedzianym pomaluj obklejoną powierzchnię segregatorów. Postaraj się nałożyć jak najcieńszą warstwę sprayu, tak by nie powstały zacieki nadmiaru farby.

KROK 3

Kiedy powierzchnia wyschnie, delikatnie odklej taśmy z boków segregatorów. Następnie za pomocą kleju na gorąco przymocuj przyssawki w otworach znajdujących się na przodzie segregatorów.

KROK 4

Ułóż segregatory tak, by przyssawki znajdowały się na górze. Na ich powierzchnię połóż szybę w prostokącie, która od teraz tworzyć będzie półkę. Na koniec wystarczy zagospodarować powstałą przestrzeń. Jeśli chcesz,aby twoja powstała półka była półką wiszącą, do jej zamontowania potrzebne ci będą kołki rozporowe, wkręty i wkrętarka.

Ocena: 0
Tekst: Patrycja Malitka Zdjęcia: Patrycja Malitka

POLECANE ARTYKUŁY