kanapa
Urządzamy » zrób to sam » meble » Galeria pod stołem

Galeria pod stołem

Tagi: blat, majsterkowanie, mała kuchnia, meble, montaż, płyta mdf, pomysł, stolik składany, stół, wykonanie

Solidny stół potrzebny jest w każdym domu, nie tylko na czas przyjęć czy towarzyskich spotkań. Ale jak go zaaranżować, by nie zajął wiele miejsca?

Galeria zdjęć: Galeria pod stołem
Galeria pod stołem
Galeria pod stołem
Galeria pod stołem
Galeria pod stołem
Zdjęcie do bloczka 'Przepis' - art 2972
Potrzebne materiały
  • fornirowana płyta MDF, gr. 1,8 cm, wym. 150x90 cm (1 szt.), wym. 130x10 cm (2 szt.),  wym. 90x20 cm (1 szt.), wym. 70x20 cm (1 szt.),
  • klej Pattex Express,
  • wkręty do drewna, wym. 3,5x30 i 3,5x16 mm,
  • szpachla akrylowa uniwersalna,
  • zawiasy, zasuwki,
  • papier ścierny,
  • farba akrylowa do drewna

Trudno wyobrazić sobie pokój dzienny bez stołu. Oferta rynkowa jest wprawdzie bogata, ale w niewielkim pomieszczeniu wkomponowanie standardowego mebla nie jest łatwe.
Prponujemy zrobienie funkcjonalnego stołu, który nie zajmie wiele miejsca. Jego wygląd trzeba dopasować do wystroju pokoju i znadujących się już w nim mebli. W naszej propozycji gładkie płaszczyzny prostych, geometrycznych elementów - blatu, półek oraz szafki - nadają całej kompozycji dosyć surowy charakter. Miękkość wnoszą akcesoria z naturalnych materiałów w ciepłych barwach - rattanowy fotel, zasłony z grubej tkaniny i abażur z aksamitnych tasiemek.
Stylistka miesięcznika "M jak mieszkanie", Justyna Sławecka, zaaranżowała więc fragment pokoju, w którym zmieścił się wykonany na wymiar, składany stół. Jego podporę stanowi stolik kawowy. Duży blat wykonano z fornirowanej płyty MDF, pomalowanej od spodu na biało. Po podniesieniu blatu na ścianę widoczna staje się, umocowany pod nim obraz w ramie. Na co dzień ukryty pod stołem, staje się centralnym punktem domowej galerii. Na tle różowej ściany, wraz z półkami tworzy spójną, uporządkowaną kompozycję. Półki mają istotną funkcję konstrukcyjną - na górnych znajdują się niewielkie blokady, które utrzymują blat, gdy jest złożony.

Ocena:
Salon marzeń
TARGI BUDMA POZNAN
Meble do sypialni
aaa
  • 2012.02.09 11:18
  • 3 wpisy

aaaaa

super miska
  • 2012.02.08 11:59
  • 3 wpisy

super miska: [photo:15824] [photo:15822] [photo:15819] [photo:15819] [photo:15822]

Świetny pomysł! Niesamowite okleiny dostosowane do mebli z IKEA! Drukowane są ekologiczną technologią...

Unikalny ręcznie wykonany obraz przestrzenny

Po kupnie domu, gotowy portal byłby już fanaberią, więc wymyśliłam "marmurowy" z bloczków ytong.

Kolory fugi
Glazura Królewska
Odpowiada
Jaki kolor fugi do ciemnej mozaiki i jasnej płytki?

Chciałabym uzyskać poradę, jak dobrać kolor fugi do płytki Tubądzin Alabastrino zestawionej z mozaiką Dune Cassiopeia. Czy odcień fugi dopasować ... czytaj więcej »

minimal
Lidia Pawlak
Odpowiada
Wnętrze w stylu minimalistycznym

Witam, chcę urządzić niewielki (453 x 236) pokój. Ściany pomalowane są na beżowo. Zależy mi na wnętrzu minimalistycznym, jak najmniej ... czytaj więcej »

Są z nami
wszyscy użytkownicy: 9648 osób
paula82
punkty: 40
meyd
punkty: 30
kaya_2008
punkty: 30
maciek_wawa
punkty: 30
aga123
punkty: 30
BADUURA
punkty: 30
vivvionne
punkty: 35
Mebline_pl
punkty: 30

Urzadzamy.pl serwis internetowy o wnętrzach, aranżacje wnętrz, porady na temat: jak urządzić mieszkanie. Dział Zrób to sam. Dowiesz się, jak zrobić meble, dekoracje, jak wykończyć lub odnowić mieszkanie. W Zrób to sam doradzamy w kwestiach, jak malować ściany, jak tapetować, jak układać podłogi, jak położyć wykładzinę, jak odnawić stare meble, jak zrobić dekoracje do mieszkania. Zobacz jak szybko i tanio zrobić remont mieszkania. W Zrób to sam zamieszczamy dokładne instrukcje: krok po korku. Modna i prosta technika decoupage: krok po kroku. Pokazujemy jak zrobić stół do kuchni: stoliki ścienne, stoliki składane, stoliki kawowe. Wymieniamy starą tapicerkę, wymieniamy siedzisko krzesła, siedzisko fotela, obicie fotela, robimy samodzielnie regały, biblioteki. Instrukcja jak zrobić parawan: krok po korku. Dobre propozycje dla kobiet lubiących robótki ręczne. Zobacz jak uszyć pokrowiec na krzesło, pokrowiec na fotel, jak uszyć narzutę na łóżko, puf. Jak samodzielnie zrobić abażur, lampy, dekoracje świąteczne, dekoracje stołu. Układanie serwetek, dekoracje z bibuły, dekoracje z kwiatów. Malowanie porcelany, malowanie na jedwabiu, robienie witraży.

W serwisie:
kuchnia łazienka sypialnia salon dla dzieci przedpokój metamorfozy kolory wnętrza zrób to sam musisz to mieć
MURATOR S.A.:
O wydawnictwie Redakcja serwisu Regulamin serwisu Reklama Licencje Pomoc Polityka prywatności Sklep on line
Serwisy internetowe:

Dom i ogród: Muratordom.pl Forum.muratordom.pl Projekty.murator.pl Archiwum.murator.pl Muratorfinanse.pl Urzadzamy.pl Wymarzonyogrod.pl Muratordom.com.ua

Architektura i budownictwo: Muratorplus.pl Architekturamurator.pl Mieszkania do wynajęcia Informatoryonline.pl

Hobby i wypoczynek: Podroze.pl Zagle.com.pl Poltrip.pl

Zakupy: Zakupy.muratordom.pl Zakupy.urzadzamy.pl Zakupy.wymarzonyogrod.pl Zakupy.poradnikzdrowie.pl Zakupy.zagle.com.pl Wgrupiekupie.pl Supertanio.pl Sklep on line

Zdrowie i rodzina: Poradnikzdrowie.pl Dlarodzinki.pl Dzieckozakupy.pl

Rolnictwo: Rolnictwoonline.pl Wideo: Jestem.pl Porady: Mowimyjak.pl

Rozrywka, informacja: Se.pl Seusa.info Eska.pl Eskarock.pl Voxfm.pl Radiowawa.pl Fabrykamuzy.pl

Miesięczniki:
Murator Dobre wnętrze M jak mieszkanie Moje mieszkanie Podróże Żagle Zbuduj dom Architektura Zdrowie M jak mama Sklep on line
Copyrights © MURATOR S.A. 2001-2011 | Design by MURATOR Multimedia | Hosted by SuperMedia