Autorki pomysłu na zagłówek w cyklu DIY oraz bloga MakeHomeEasier otrzymały jedną z głównych trzen nagród w konkursie na blogowe DIY podczas tegorocznego Łódź Design Festival, którego patronem było Urzadzamy.pl

Niestety, nie udało nam się zdobyć więcej zdjęć tego projektu, ale zapewniamy, ze to DIY da piękny efekt w postaci zagłówka łóżka, który można zrobić naprawdę tanim kosztem. Poniżej przedstawiamy dokładną instrukcję na zagłówek.

DIY: zagłówek łóżka - materiały

Niezbędne materiały do DIY:
płyta OSB 18mm
deska sosnowa
gąbka tapicerska
watolina
gwoździe
zszywacz tapicerski
tkanina wg wyboru

DIY: zagłówek łóżka wykonanie

1. Na przyciętą do wymiaru 240×110 cm płyty OSB przykładamy w centralnym punkcie przyciętą gąbkę tapicerską (160x110cm) i obkładamy ją z nadmiarem z góry i dołu zagłówka watoliną.

2. Wybraną tkaninę przycinamy z ok 10 cm nadmiarem z każdej strony i w estetyczny sposób zakładamy na płytę OSB i mocujemy przy pomocy zszywacza tapicerskiego.

3. Wcześniej przycięte deski układamy po obu stronach tkaniny i przybijamy do płyty OSB przy pomocy gwoździ o ozdobnych łebkach.

4. Dla estetyczniejszego wykończenia do górnej krawędzi przybijamy listwę w kształcie litery L (również dostępna w markecie budowlanym, w gotowej już długości 240 cm:)

Zagłówek wystarczy oprzeć o ściane i zaprzeć podwójnym materacem. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie europalet. Należy jednak pamiętać, że warto wtedy mieć materac ze stelażem, aby nie zapadał się w szpary między deskami palety.
Zarówno europalety jaki i deski sosnowe możemy wykończyć bieloną bejcą dla uzyskania ciekawszego wykończenia. Można również zastosować farbę w dowolnym kolorze, pasującą do wybranej przez nas tkaniny.

 Więcej świetnych pomysłów na DIY i aranżacje mieszkania na blogu:

www.makehomeeasier.pl