Decoupage meble: jak zrobić? Ozdabiamy komodę techniką decoupage

Dccoupage ma trudną jedynie nazwę, w rzeczywistości nie jest to skomplikowana technika. Można nią ozdabiać także meble: podpowiadamy jak zrobić komodę decoupage. Jeśli mamy trochę wolnego czasu, mebel oraz pomysł na wzór - to już dużo. Decoupage mebli krok po kroku - komoda z surowego drewna może całkowicie zmienić swoje oblicze.

Ozdabiamy komodę techniką decoupage
Ozdabiamy komodę techniką decoupage
Ozdabiamy komodę techniką decoupage
Ozdabiamy komodę techniką decoupage
Ozdabiamy komodę techniką decoupage

Techniką decoupage można zdobić każdą powierzchnię mebla, nie tylko drewnianą. To dobry sposób na odnowienie starych mebli. Decoupage mebli krok po kroku - zamiast kleju do decoupage możemy użyć wikolu. Dekory z papieru ryżowego lub z drukarki laserowej można zastąpić wycinankami ze zdobnych serwetek stołowych. Do postarzanych i przecieranych mebli ozdabianych techniką decoupage doskonale pasują porcelanowe uchwyty. Same w sobie są dużą ozdobą, zwłaszcza jeśli zamierzamy wstawić mebel do kuchni lub łazienki.

Decoupage mebli: nowe jak stare

Aby osiągnąć efekt postarzenia mebla w technice decoupage, stosuje się metodę przecierania polakierowanej powierzchni. Gdy pod warstwą farby dominującej położymy ciemniejszą, podczas przecierania będzie przebijała w wybranych miejscach i imitowała barwę starego drewna.

Sprawdź też materiały potrzebne do decoupage:

decoupage serwetki >>>

lakiery do decoupage >>>

narzędzia do decoupage >>>

klej do decoupage >>>

Decoupage - komoda: potrzebne materiały

  • komoda
  • papier do decoupage
  • farba akrylowa do drewna
  • klej do dccoupage
  • lakier bezbarwny do drewna
  • wałek z tacką
  • pędzel mały
  • pędzel szeroki
  • papier ścierny na klocku

Ozdabianie mebli techniką decoupage

W galerii zdjęć prezentujemy instrukcję krok po kroku jak ozdobić zwykłą drewnianą komodę. Zobacz kolejność prac. Do dekorowania komody użyliśmy wzoru wyciętego z papieru ryżowego.

 

Materiał powstał we współpracy z Centrum Szkolenia Hobbystycznego „Carta” www.carta.com.pl

Galerie inspiracji: meble decoupage

W galerii zdjęć pomysł na meble dekorowane techniką decoupage. Aby aranżacja wnętrza zyskała stylowy wystrój wystarczy kilka odpowiednich wzorów i znajomość techniki decoupage. Zobacz jak za pomocą techniki decoupage odmienić wnętrze. Galeria inspiracji - aby ozdabiać meble techniką decoupage nie trzeba mieć zdolności plastycznych. Wystarczy wyciąć odpowiedni motyw najczęściej z papierowej serwetki, nakleić go na wybraną powierzchnię i pokryć tyloma warstwami lakieru, aż w rezultacie uzyskamy efekt ręcznie malowanego przedmiotu. Zobacz jak za pomocą decoupage można zaaranżować wnętrza.

Ocena: 0
Tekst: Anna Harasimowicz Zdjęcia: Konrad Kalbarczyk Źródło: Zbuduj dom

POLECANE ARTYKUŁY