Dekoracyjna ramka lustra będzie pasowała do łazienki, przedpokoju, pokoju. Ramka, którą prezentujemy w dzisiejszym Zrób to sam jest w czarnym kolorze, ale każdy może sobie wybrać taki, jaki będzie współgrał z resztą wyposażenia.

Dekoracyjna RAMKA lustra: zrób to sam

Do ozdobienia ramki lustra w Zrób to sam (najlepsza będzie szeroka drewniana) przygotuj czarną farbę tablicową, pędzel, różnokolorowe i wzorzyste taśmy samoprzylepne, gwoździe, młotek, ewentualnie kolorowy papier, nożyczki, kolorową nitkę, klej szybko schnący.

Dekoracyjna RAMKA lustra: jak to zrobić efektownie

Połóż ramkę do lustra na gazetach na stole, pomaluj ją dwa, trzy razy. Wytnij z papieru kształt serca, a gdy ramka wyschnie, przyłóż je do niej i odrysuj jego kształt. Na narysowanej linii wbij dość gęsto gwoździki. Weź kolorową nitkę i przepleć ją pomiędzy nimi. Z kolorowego papieru lub taśmy samoprzylepnej zwiń rulonik – to łodyżka serca-kwiatu, który "wyrośnie" na ramce do lustra. Przyklej łodyżkę do ramki pod sercem z nitki. Z folii samoprzylepnej wytnij listki i też przyklej do ramki. Teraz kolej na taśmy dekoracyjne. Możesz zrobić z nich na ramce paski, nakleić po skosie, dookoła krawędzi – puść wodze fantazji! Na ramce do lustra możesz także pisać lub rysować kredą, a gdy rysunki przestaną ci się podobać, łatwo je zetrzesz wilgotną szmatką - niech dekoracje się zmieniają. Zobacz film z kanału filmowego portalu DaWanda!