Piękny bukiet ślubny możemy zrobić sami. Wiele panien młodych decyduje się na samodzielne wykonanie zaproszeń ślubnych, ozdób na stół weselny, czy biżuterii. Jeśli chcesz, by ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy, a przygotowania dekoracji ślubnych to dla ciebie przyjemność - spróbuj samodzielnie wykonać bukiet ślubny. Wiązanka ślubna to jeden z najważniejszych dodatków panny młodej. Przygotowanie tak ważnej dekoracji ślubnej może być prawdziwą przyjemnością. W ZRÓB TO SAM pokazujemy jak prawidłowo ułożyć kwiaty, jakie dodatki i kolory są właściwe w tej niezwykłej dekoracji ślubnej! Florystka w instrukcji WIDEO pokazuje krok po kroku jak zrobić bukiet ślubny.

ZRÓB TO SAM: bukiet ślubny - co jest potrzebne

Kwiaty na ślub: do zrobienia wiązanki ślubnej wybraliśmy wiosenne tulipany, klasyczne róże, ale w oryginalnym kolorze oraz hiacynty.
Potrzebne dodatki to zrobienia bukietu to: asparagus, kolorowe limonium, perełki, wstążki, drucik karbowany, nóż, nożyczki, szpilki.

ZRÓB TO SAM: bukiet ślubny wykonanie

Najpierw przygotowujemy kwiaty na bukiet ślubny. Czyścimy końcówki łodyg. Limonium przycinamy do odpowiedniej długości, ok. 20 cm, w zależności od koncepcji panny młodej. Zrywamy liście z hiacyntów. Przygotowane kwiaty układamy w sposób spiralny, na zasadzie klepsydry. Wszystkie liście muszą być powyżej miejsca, w którym trzymamy bukiet. Ułożone kwiaty związujemy wstążką lub sznurkiem, tak by nasza roślinność się trzymała w całości. Wstążkę mocujemy szpilką. Dobieramy kilka elementów dekoracyjnych i mocujemy je klejem na gorąco. Aby przymocować perełki potrzebny jest drucik karbowany. Nawijamy na drucik kilka perełek, w ten sposób powstaje gustowny łańcuszek, który wplatamy pomiędzy kwiaty. Taka wiązanka ślubna jest pełna wdzięku i bardzo romantyczna.

Jeśli chcesz, by ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy, wykaż się tworząc bukiet ślubny zupełnie samodzielnie! Zobacz nasz instruktaż WIDEO!