Moskitierę możemy kupić już gotową, albo spróbujmy zrobić ją sami tanim kosztem. W Zrób to sam podpowiadamy, jak wykonać samodzielnie tanią domową moskitierę.

Moskitiera przyda się wiosną i latem, aby uchronić nas przed komarami i innymi owadami. Możemy kupić gotową moskitierę, albo ze Zrób to sam, wykonać ją samodzielnie. Proponowana przez nas moskitiera nadaje się do wewnątrz i montujemy ją od strony mieszkania, po otwarciu okna. Można ja również zamontować na zewnątrz, ale ze względu na zmienne warunki pogodowe, nie musi być trwała.

Zrób to sam: tania i skuteczna moskitiera

Do zrobienia moskitiery potrzebna będzie typowa siatka na owady lub winylowa siatka o bardzo małych oczkach. Takie siatki są dostępne w marketach, jako siatki na owady lub moskitiery. Możemy je kupić na metry lub już przycięte do typowej wielkości okna. Wymierzmy wcześniej nasze okna, abyśmy wiedzieli,, jak dużo siatki kupić. Zaopatrzmy się także w taśmę dwustronnie klejącą i drugą – jednostronnie klejącą. Ważne, aby były one bardzo cienkie, tak abyśmy mogli domknąć okno – jeśli planujemy montaż moskitiery wewnątrz.

Przycinamy siatkę do wielkości okna, zostawiając po kilka milimetrów odstępu od ściany. Naklejamy na ramę taśmę dwustronnie klejącą, następnie dokładnie naciągamy i przyklejamy do niej siatkę. Na ramę naszej moskitiery, na której jest klejąca strona taśmy, naklejamy taśmę jednostronnie klejącą. Uważajmy, aby nie zostawić klejących miejsc, bo skleimy ramę okna, kiedy spróbujemy je zamknąć.

Podobnie montujemy moskitierę przyklejając do na zewnątrz ramy okiennej.