Zrób to sam: stemplujemy zasłony WIDEO. Ładna dekoracja okna

 Zasłona

Fot. Krzysztof Zasuwik

Co powiesić w oknie? Mamy dla Ciebie WIDEO z pomysłem na ZRÓB TO SAM. Wystarczy zwykła, niedroga biała firanka bądź zasłonka oraz farby i korek od wina. To wystarczy, abyś sam wykonał gustowną i nietypową dekorację okna!

Dla szukających inspiracji na ładną i nietypową dekorację okna, mamy pomysły na oryginalne zdobienie firanek. W ZRÓB TO SAM pokazujemy jak pomysłowo i estetycznie ozdobić firankę. To nic trudnego, a na pewno taka dekoracja okna odświeży wnętrze.

ZRÓB TO SAM: dekoracja okna - zdobienie zasłony

Jeśli chcesz tchnąć nowe życie w stare zasłony możesz ozdobić je techniką stemplowania. Kolorowe wzory uzyskasz stosując stemple wykonane na przykład z korków od wina. W korkach trzeba wyciąć wzory, po czym można je zamaczać w farbie drukarskiej i tworzyć deseń na tkaninie.

Sprawdź też:

stemple na obrusie >>>

farbowanie tkanin >>>

ZRÓB TO SAM: co potrzeba?

Potrzebujemy stempli, czyli korki od wina, farba drukarska lub inna dowolna farba o odpowiedniej gęstości, ołówek, gumka, twardy płaski pędzel, nożyk, zwykła bawełniana tkanina.

ZRÓB TO SAM: jak ozdobić zasłonę - technika

Najpierw stemplujemy. To najprostsza technika, która jest rodzajem zabawy, poradzi sobie z nią każdy. Korki od wina dają ciekawy, okrągły kształt. Korek możemy przeciąć w dowolny sposób, aby nasze stemple nie były w jednolitym kształcie.

Zobacz WIDEO, jak krok po kroku zrobić ładną dekorację okna!

Galerie zdjęć: dekoracje okien

Zasłony do salonu w stylu glamour
camera

Jak i kiedy wybierać zasłony do salonu?

LISTA ZAKUPÓW

Wiosenne zasłony
camera

Kolorowe dekoracje okien w salonie: zasłony, rolety, zdjęcia

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Zdjęcia: Krzysztof Zasuwik

POLECANE ARTYKUŁY