ZRÓB TO SAM: pomysł na dekorację ścian TYNK JAPOŃSKI

Znudziły ci się jednolite ściany? Szukasz inspiracji na dekoracje ścian? W ZRÓB TO SAM pokazujemy nowoczesny tynk japoński, który daje możliwości stworzenia ciekawej dekoracji ścian. Zrób to sam instrukcja: tynk japoński nakładanie, galeria zdjęć.

Tynk japoński ZRÓB TO SAM
Tynk japoński ZRÓB TO SAM
Tynk japoński ZRÓB TO SAM
Tynk japoński ZRÓB TO SAM
Tynk japoński ZRÓB TO SAM

Zastanawiasz się, jak urozmaicić gładkie, jednolite ściany? Polecamy tynk japoński. Jego stosowanie jest dość łatwe, można go wykonać samodzielnie. Z pomocą ZRÓB TO SAM stworzysz oryginalną ozdobę wnętrza. W galerii zdjęć zamieszczamy instrukcję zrób to sam: tynk japoński nakładanie.

Tynk japoński nakładanie: zrób to sam

Tynk japoński to wzory kwiatów, drzew, liści na ścianie. Za ułożenie tynku japońskiego ze wzorem fachowcowi trzeba zapłacić do 1200 zł, zależnie od stopnia skomplikowania wzoru. W ZRÓB TO SAM zdradzamy sekret jak wykonać go samodzielnie, zaoszczędzają tak dużą kwotę. Tynk japoński nakładanie: instrukcja do samodzielnego wykonania dekoracji ściany.

ZRÓB TO SAM: przybory potrzebne do tynku japońskiego

pędzel lub wałek
mały pędzelek
wiaderko bądź miska
plastikowa paca (wygodna będzie z zaokrąglonymi brzegami)

ZRÓB TO SAM: tynk japoński, zalety zastosowania

Tynk japoński można układać na każdym podłożu, zarówno na ścianach, jak i sufitach. Konieczne jest tylko ich zagruntowanie. Tynku można też użyć do dekoracji drzwi czy szafek mebli. Tynk japoński, oprócz tego, że jest łatwy do nakładania, ma jeszcze kilka innych zalet: zwiększa izolacyjność termiczną i poprawia akustykę wnętrza. Ze względu na tę ostatnią jest chętnie stosowany w pomieszczeniach przeznaczonych do słuchania muzyki i na kino domowe. Pochłania dźwięki, dzięki czemu znika pogłos charakterystyczny dla wnętrz wykończonych gładzią gipsową.

Tynk japoński w ZRÓB TO SAM: wykonanie

Tynk japoński i płynna tapeta – to dwie nazwy, pod którymi kryją się podobne produkty. Tradycyjne tynki japońskie były zrobione na bazie włókien jedwabiu. Obecnie ich producenci używają także strzępków bawełny, włókien mineralnych i celulozowych, dodają materiały takie jak piasek kwarcowy, barwniki, a nawet płytki miki. Dzięki stosowanym dodatkom zwiększają się możliwości dekoracyjne tynków japońskich. Te, których głównym składnikiem są grubsze włókna jedwabiu, można nanosić tylko ręcznie pacą. Inne można też nakładać metodą natryskową. Są nazywane tapetą także dzięki temu, że tak jak te tradycyjne z rolki kryją drobne rysy, pęknięcia i nierówności. Z tą jednak różnicą, że tworzą okładzinę bez połączeń.

 Tynk japoński ZRÓB TO SAM

Fot. Mariusz Bykowski

Ocena: 0
Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY