W Dzień Ojca zamień klasyczną, standardową torebkę ozdobną na ciekawe opakowanie, z pomysłem. W zrób to sam proponujemy proste i ładne pakowanie prezentu. Czasami wystarczy zwykły, ekologiczny papier pakowy o jednolitym kolorze i kilka elementów ozdobnych: wstążki lub sznurka. Zapakować możemy wszystko: torcik, czekoladki, filiżankę lub większy podarunek. Ładne opakowanie sprawi, że prezent będzie bardziej cieszył i wyróżniał Twój nawet najmniejszy podarunek. Pakowanie prezentu może być świetną zabawą, znajdź inspiracje w ZRÓB TO SAM

ZRÓB TO SAM: sposoby pakowania prezentów na DZIEŃ OJCA

W zrób to sam podpowiadamy, jak zapakować książę, doniczkę czy album - każdy upominek. W Dzień Ojca warto podarować prezent wyjątkowo ładnie i oryginalnie zapakowany. Ozdobne sztuczne perełki, druciki, kwiaty – świetnie nadają się do zdobienia prezentu. Pamiętaj, że estetyczny wygląd upominku jest w pewien sposób naszą wizytówką.

Pakowanie prezentu na Dzień Ojca: co zamiast kokard i wstążek? 

Zamiast kokard, wstążek, tasiemek i sznurków wykorzystajmy naturalne piękno dekoracji kwiatowych. To pakowanie prezentów metodą floralną, czyli z wykorzystaniem żywego lub suszonego materiału roślinnego. Czasem wystarcza dowiązana gałązka konwalii lub kłosek żyta, żeby prezent nabrał niepowtarzalnego wyglądu i charakteru. Maj to miesiąc kwiatów, a chyba każda mama kocha roślinność, dlatego warto wkomponować je do podarunku.

Prezent na DZIEŃ OJCA: sposoby pakowania

Sposobów na pakowanie prezentów jest dużo. Jeśli myślisz o prostym, a zarazem modnym opakowaniu wybierz typowo ekologiczne rozwiązanie, użyj zwykłej papierowej torebki, do tego dobierz odrobinę bibułki, rafii i sznurka. Sznurek można zamienić odpowiednio długą i mocna trawę i bedzie to ciekawsze rozwiązanie.

A może myślisz o kolorowymi i słodkim pakowaniu, wtedy użyj stempli z ziemniaków lub guzików umocowanych na korku, przygotuj biały papier, farby i stwórz swój własny  papier ozdobny.

Dodając kartkę z życzeniami lub prostym symbolicznym rysunkiem, przypiętą drewnianym spinaczem jest urocze i miłe.