Do samodzielnego wykonania designerskiej ramy lustra potrzebne ci będą: kwadratowe lub prostokątne lustro, gruba tektura, ołówek, narzędzie do wykonania otworów, nóż do tapet, gruba żyłka lub sznurek, klej uniwersalny, klej do luster, bezbarwny lakier akrylowy i duża ilość pudełek po zapałkach.

Lustro w designerskiej ramie: KROK PO KROKU

1. Lustro o wybranym wymiarze połóż centralnie na grubej tekturze (wymiary lustra plus 20 cm) i obrysuj je ołówkiem.

2. Ostrym narzędziem wykonaj w tekturze dwa otwory na wieszak, dbając, by wypadły idealnie pośrodku jednego z boków (w przypadku luster prostokątnych – boku krótszego).

3. Przez zrobione otwory przewlecz grubą żyłkę lub mocny sznurek i zawiąż na supeł po spodniej stronie.

4. Posmaruj tekturę (w obrysowanym obszarze) klejem do luster.

5. Powoli przyłóż lustro do tektury, starając się równo je ułożyć. Dociskaj taflę, zaczynając od jej środka, a następnie kierując się ku brzegom.

6. Aby lustro było łatwe do utrzymania w czystości, pokryj pudełka po zapałkach bezbarwnym lakierem akrylowym.

7. Posmaruj pierwsze pudełko klejem uniwersalnym i przyklej je do tektury i krawędzi lustra. W ten sam sposób przymocuj resztę pudełek.

8. Pamiętaj o tym, by zadbać o zróżnicowanie barw i wzorów podczas przyklejania kolejnych pudełek. Dzięki temu rama będzie efektowniejsza.

9. Otocz lustro pojedynczym wieńcem pudełek. Potem, kierując się fantazją, doklej w niektórych miejscach po dwa-trzy dodatkowe, by urozmaicić ramę.

10. Ostrym nożykiem odetnij niepotrzebne fragmenty tektury (wzdłuż pudełek). Tnij lekko pod kątem, tak by brzeg tektury pokrywał się z linią pudełek.

Gotowe!