Lato to najchętniej wybierany czas na śluby i zakładanie rodziny. A co z wiosną? Ta piękna pora roku oferuje nam bogactwa, które z powodzeniem możemy wykorzystać podczas organizacji najważniejszego dnia w życiu. Wprowadź wiosenny akcent na weselny stół, niech współtworzy on wyjątkową atmosferę!

Weselna dekoracja stołu z wiosennym akcentem

  • Zacznijmy od dekoracji stołu…Serwetki nie musisz ozdobnie składać i umieszczać jej przy talerzu. Możesz złożyć ją w kwadrat, przewiązać satynową wstążką i udekorować żywymi stokrotkami. Taka dekoracja świetnie będzie prezentować się na talerzyku do zakąsek.
  • Zamiast związanych wstążeczką kieliszków, miejsce dla państwa młodych można zaznaczyć ustawiając pomiędzy ich nakryciami słodką przekąskę z tabliczkami „Pani” i „Pan”.
  • Zamiast wizytówek kierujących gości na ich miejsca – zdobądź ich zdjęcia (najlepiej jak najstarsze) – niech sami znajdą siebie! Zabawa będzie przednia! Pamiętaj jednak, że takie rozwiązanie polecane jest na przyjęcia ślubne z małą liczbą gości. W przeciwnym wypadku powstanie spore zamieszanie.
  • Bukiety zdobiące stół często przeszkadzają w swobodnej konwersacji. Zamiast nich, przed każdym nakryciem może stanąć płaskie naczynie z pływającą w nim główką kwiatu. Nastrojowe oświetlenie zapewnią duże świece różnej grubości i wysokości, umieszczone w cylindrycznych szklanych naczyniach.
  • Serwetki można także złożyć w dekoracyjne niesymetryczne wachlarze i przewiązać tiulowymi wstążkami w kontrastowym kolorze, najlepiej takim współgrającym z barwą kwiatów.
  • Wiosennego charakteru dodadzą ślubnym dekoracjom akcenty w barwie świeżej zieleni. Mogą to być dekoracyjne kokardy z tiulu, którymi przewiązane zostaną krzesła. Dobrze by miały odcień zbliżony do koloru liści z dekoracji roślinnych.