Świąteczne dekoracje: naturalny stroik na stół świąteczny ZRÓB TO SAM

Dekoracja na stół to kolejne wyzwanie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. W tym roku stawiamy na stroiki naturalne. Brzoza, jodła, świece i minibombki to idealne połączenie na wigilijny stół. W cyklu ZRÓB TO SAM pokazujemy jak wykonać prosty i ekologiczny naturalny stroik na stół!

Naturalny stroik na stół z brzozy
Naturalny stroik na stół z brzozy
Naturalny stroik na stół z brzozy
Naturalny stroik na stół z brzozy
Naturalny stroik na stół z brzozy

Lubicie naturalne i proste dekoracje, ale nie wiecie jak je połączyć?! W naszym ZRÓB TO SAM znajdziecie wiele propozycji naturalnych ozdób świątecznych. Jedną z najprostszych i najbardziej efektownych dekoracji świątecznego stołu jest stroik z wykorzystaniem kawałka brzozy. Zobaczcie jak w prosty sposób wykonać naturalny stroik na świąteczny stół - instrukcja KROK PO KROKU!

Naturalny stroik na stół z brzozy: materiały

Materiały potrzebne do wykonania naturalnego stroika na stół świąteczny:

- kawałek brzozy,
- wiertarka z małym wiertłem,
- podstawa na świeczkę ze szpikulcem,
- gałązki jodły,
- pistolet na klej na gorąco,
- mini bombki,
- pomarańcze suszone,
- nożyczki,
- laski cynamonu,
- szyszki afrykańskie ozdobne,
- gwiazdki z brzozowej kory.

Czytaj też: EKO wianek świąteczny na drzwi ZRÓB TO SAM

 Naturalny stroik na stół z brzozy

Naturalny stroik na stół z brzozy: Efekt końcowy!

Fot. Patrycja Malitka

Naturalny stroik na stół z brzozy: KROK PO KROKU

KROK 1: Pierwszą czynnością prowadzącą do wykonania stroika na stół jest zrobienie otworów na podstawki świeczek. Dlatego za pomocą wiertarki z małym wiertłem, w kawałku brzozy przeznaczonej na stroik, wywierć trzy otwory - w równych odstępach. Sprawdź, czy otwory są wystarczające, by umieścić w nich bolce od podstawek na świeczki.

KROK 2: Na brzozie rozmieść gałązki jodły tak i rozplanuj ich ułożenie zanim zostaną przyklejone. Następnie za pomocą kleju na gorąco przyklej jodłę do brzozy. Postaraj się do tej czynności użyć jak najmniej kleju, ponieważ jodła w kontakcie z gorącym klejem może zżółknąć.

KROK 3: Jodła już jest przyklejona, dlatego czas na dekorację stroika. Najpierw umieść w uprzednio wywierconych otworach podstawki na świece. Następnie za pomocą kleju na gorąco przyklej mini bombki w kilku miejscach stroika, pamiętając o tym by pozostawić miejsce na inne dekoracje. Suszone pomarańcze potnij na mniejsze kawałki i również za pomocą kleju na gorąco przyklej w jedno miejsce na stroiku, np. na brzegu. Na wierzch pomarańczy przyklej laski cynamonu. Po przeciwnej stronie stroika umieść kilka szyszek dekoracyjnych. Na koniec przyklej kilka gwiazdek z kory brzozy. Gotowe!

WIDEO: Lampion z drewna i słoika KROK PO KROKU

Lampion ze słoika KROK PO KROKU
camera

Lampion ze słoika KROK PO KROKU

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 5
Tekst: Patrycja Malitka Zdjęcia: Patrycja Malitka

POLECANE ARTYKUŁY