Nie wiesz jak ciekawie zapakować prezent? Albo co zrobić z otrzymaną zwykła skrzyneczką na wino? Butelka wina opróżniona, a pozostała skrzyneczka zabiera cenne miejsce? Podpowiadamy w jaki sposób wykonać skrzyneczkę na wino i ozdobić ją techniką decoupage.

Dekoracyjna skrzyneczka na wino: potrzebne materiały

Przed przystąpieniem do dekoracji skrzyneczki zaopatrz się w materiały potrzebne do wykonania skrzynki na wino techniką decoupage:

  • skrzynka na wino
  • papier ścierny 0,8
  • nożyczki
  • farba akrylowa biała
  • pędzel  z włosia syntetycznego
  • klej do decoupage
  • pędzel miękki
  • werniks lub lakier jachtowy

Zrób to sam skrzyneczka na wino: decoupage KROK PO KROKU


KROK 1

Przygotowujemy skrzynkę pod farbę akrylową: papierem ściernym ścieramy wszelkie nierówności z powierzchni skrzynki. Zwracamy uwagę na boki skrzynki, by podczas ścierania nie stworzyć ostrej krawędzi.

KROK 2

Na tak przygotowaną powierzchnię nakładamy farbę akrylową. Malując nie musimy zaklejać zamka, ponieważ farba akrylowa zmywalna jest wodą. Farba bardzo szybko wchłania się w nieimpregnowaną powierzchnię drewnianą, dlatego trzeba będzie pomalować skrzyneczkę kolejny raz.

KROK 3

W czasie kiedy skrzyneczka schnie, przygotowujemy serwetkę papierową z wybranym wzorem, którym chcielibyśmy ją ozdobić metodą decoupage. Rozdzielamy serwetkę z warstw, po czym wycinamy z całej serwetki wszystkie elementy. Nie należy się martwić, iż wycinając elementy nie mamy jeszcze koncepcji naklejenia. Koncepcja wyjdzie w trakcie.

KROK 4

Teraz do dzieła - ozdabiamy skrzynkę na wino metodą decoupage. Wyobraźnia w ruch. Na górze skrzyneczki układamy pierwszy wycięty element serwetki i miękkim pędzlem nakładamy delikatnie klej. Kolejne elementy sprawiają, że skrzyneczka nabiera ciekawego efektu. Nasza skrzyneczka na wino jest piękna, bo nie powtarzalna.

KROK 5

Ostatnim krokiem jest pomalowanie ozdobionej naszym unikalnym wzorem skrzyneczki werniksem, werniksem z brokatem lub lakierem jachtowym. Pamiętajmy, aby przed każdą kolejną warstwą preparatu upewnić się, że poprzednia dokładnie wyschła.

Skrzyneczka na wino gotowa!

Na wiosenne spotkanie ze znajomymi zabierz ze sobą wino zapakowane w skrzyneczkę. Znajomi poznają Cię od strony kreatywnej. Takie opakowanie prezentu jest bardzo atrakcyjne i na pewno zostanie docenione.