Wykonanie tej dekoracji świątecznej jest proste i niezbyt czasochłonne. Aby zrobić stroik na Boże Narodzenie, potrzebujemy: naturalnych kwiatostanów zatrwianu wrębnego (Limonium sinuatu), szyszki sosny zwyczajnej, gałązki sosny zwyczajnej, laski cynamonu, bombki, plastikowe imitacje owoców dzikiej róży, sekator, nożyczki, nóż, obcęgi, cienkie druciki do szyszek oraz pudełko i gąbkę florystyczną.

Materiały sztuczne i elementy naturalne możemy kupić w sklepach z akcesoriami dla florystów oraz na giełdzie kwiatowej.

Podstawą kompozycji jest niewielkie pudełko z drewnianej sklejki, na którego dnie układamy celofan – ochroni on pudełko przed zabrudzeniami. Z kawałka gąbki florystycznej wycinamy kształt pasujący do naszego pudełka i układamy ja na dnie pudełka. Potrzebna nam będzie gąbka do kwiatów suchych, która jest twardsza i łatwiej w niej umieszczać kwiatostan. W przestrzeniach, które pozostały między gąbką a pudełkiem, umieszczamy laski cynamonu, na przemian z sosną. Na powierzchni gąbki równomiernie umieszczamy bombki, szyszki oraz kwiaty zatrwianu. Aby kwiatostan się nie osypywał, możemy go wcześniej spryskać lakierem bądź specjalnym sprejem z giełdy florystycznej. Za długie łodyżki rośliny przycinamy sekatorem.
Gdy umieścimy już wszystkie elementy naszej dekoracji świątecznej, na tle zielonej sosny dodajemy sztuczne owoce dzikiej róży, które będą ładnie kontrastować z tłem. Na końcu przyklejamy klejem na gorąco brokatowe gwiazdki. Ostatnim etapem jest wykonanie zdobienia wieczka – przyklejamy do niego złotą kokardę.

Tak przygotowany bożonarodzeniowy stroik możemy ustawić na przykład na stole lub oknie, ale też podarować bliskim jako świąteczny upominek.