Wykorzystując piękną, jesienną pogodę, spożytkujmy czas na prace przy stoliku na świeżym powietrzu. W naszym cyklu decoupage krok po kroku, pokażemy Wam jak szybko wykonać praktyczną przypominajkę decoupage ZRÓB TO SAM. Przypominajka to idealne rozwiązanie dla tych, co nie lubią pamiętać o wszystkim. Bo któż z Was nie był w sytuacji, kiedy to po męczących i czasochłonnych zakupach okazuje się, że i tak kilku produktów zapomnieliśmy? Albo na sam koniec dnia przypomniało Wam się, że czegoś ważnego nie zrobiliście. Od dziś kwestia zapominalstwa będzie rozwiązana! Wystarczy kilka chwil na wykonanie przypominajki, powieszenie jej w często odwiedzanym miejscu i możemy uzupełniać jej powierzchnię naszymi codziennymi sprawami do wykonania - w każdej chwili, kiedy stwierdzicie, że trzeba coś zrobić, ale później... ;) Taka deseczka ozdobiona metodą decoupage to także ciekawy pomysł na prezent,

Przypominajka decoupage: potrzebne materiały

Materiały potrzebne do wykonania przypominajki ozodobionej metodą decoupage:

1. deseczka kuchenna mała,
2. farba,
3. pędzle,
4. serwetka z wybranym motywem do decoupage,
5. klej do decoupage,
6. nożyczki,
7. sznurek pleciony, papierowy lub każdy w zasięgu waszych dłoni,
8. mały notesik,
9. klej kropelka,
10. werniks w sprayu,
11. długopis.

Przypominajka decoupage ZRÓB TO SAM: KROK 1

Pomalujcie deseczkę farbą akrylową. Kolor farby zawsze starajcie się dopasować do tła serwetki z wybranym motywem. W ten sposób łatwiej będzie Wam ukryć wszelkie mankamenty wycinania podczas zdobienia metodą decoupage. Jeśli tło serwetki będzie jasne z kolorowymi kwiatami, najłatwiej uwydatnić kolor kwiatów malując deseczkę na kolor bardzo jasny.

Przypominajka decoupage ZRÓB TO SAM: KROK 2

W tym czasie kiedy pomalowana deseczka schnie, przygotujcie serwetkę i nożyczki. Oddzielcie jedną nadrukowaną warstwę serwetki od reszty. Wytnijcie motywy z serwetki, które będą waszą ozdobą decoupage. W tym wypadku są to kwiaty. Nie musicie starać się przy wycinaniu, ponieważ jasne tło serwetki nie będzie widoczne na jasnym kolorze deseczki.

Przypominajka decoupage ZRÓB TO SAM: KROK 3

Wycięte elementy rozmieście na deseczce na sucho, bez naklejania, by sprawdzić czy będą one widoczne spod notesiku. Jeśli już wiecie, gdzie chcecie nakleić motywy użyjcie do przyklejania kleju do decoupagu w małej ilości, nakładając na serwetkę bardzo miękkim nylonowym pędzelkiem. Pamiętajcie, że im bardziej miękkie będzie włosie pędzelka do decoupage, tym łatwiej będzie Wam rozprowadzać klej oraz nie uszkodzicie motywu podczas pracy. Jeśli motyw jest zbyt duży i wystaje poza deseczkę, nie obcinajcie go. Wystarczy, że podkleicie go na bok i pod spód deseczki. Efekt doda przedmiotowi uroku.

Przypominajka decoupage ZRÓB TO SAM: KROK 4

Całą pracę ozdobioną metodą decoupage zabezpieczcie werniksem z połyskiem, a jeśli praca wykonywana jest na świeżym powietrzu, możecie użyć werniksu w sprayu. Rozpylajcie spray z odległości ok. 20 cm od pracy by nie narobić zacieków.

Przypominajka decoupage ZRÓB TO SAM: KROK 5

Ostatnim krokiem przypominajki jest notesik, który przyklejcie za pomocą kleju szybko schnącego oraz długopis, który przymocujecie za pomocą sznurka. Efekt - super! Teraz tylko zapiszcie kilka zadań na dziś lub wykonajcie te, które zaplanował na dziś serwis Urzadzamy.pl :)