Przepis na ciastka na Halloween. Zrób to sam

 Halloween ciastka

Fot. Photos.com

Dynia i słodycze to symbole Halloween. Dlatego film poniżej pokaże Wam, jak przyrządzić lukrowane ciastka na Hallowen. Ciastka te są mroczne i pyszne - idealny prezent dla dzieci, które odwiedzą Wasz dom na Halloween.

Przepis na ciasteczka na Halloween:
  • Paczka ciasteczek (kupionych lub upieczonych)
Polewa lukrowa:
  • 250 gr cukru pudru
  • 2 łyżeczki kakao
  • białko jajka
  • ewentualnie barwnik spożywczy

Zrób to sam: lukrowane ciastka

Z okazji Halloween nie może zabraknąć ani dyni, ani słodyczy. Film poniżej pokaże Ci jak zrobić lukrowane ciastka na Halloween. Do wykonania lukrowanych ciasteczek potrzebujemy ciasteczka (upieczone lub kupione) i lukier szybkoschnący, a do tego błyszczący i niepękający. W tym celu rozbijamy jajko, białko mieszamy z cukrem pudrem, bardzo dokładnie, aby nie było grudek. Część lukru z cukru rozrabiamy jeszcze z kakao, dla wzmocnienia koloru możemy dodać czarnego barwnika spożywczego. Ale tylko „na koniuszek noża”, bo barwnik w większej ilości nie musi intensyfikować koloru, a może wpłynąć na konsystencję lukru. Jeżeli lukier jest zbyt rzadki , trzeba dosypać cukru. Powinien dość ciężko spływać z łyżeczki.

Sprawdź też: jak zrobić lukier >>>

Teraz nakładamy lukier na ciastko, niezbyt grubo, żeby szybko zasychał i malujemy wzorki drugim kolorem. Do malowania można używać wszelkich drewnianych patyczków i innych prostych narzędzi kuchennych.

Ciastka na Halloween: wideo

Zdobienie ciastek zależy wyłącznie od osoby, która się za to bierze. Mogą to być czaszki, pajęczyny i inne mroczne elementy. W uzyskaniu ciekawych, halloweenowych efektów pomoże Wam barwnik i patyczek. Wystarczy obejrzeć film poniżej i wszystko stanie się dla Was równie jasne.

 

Współpraca: dekoradnik.pl

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Photos.com

POLECANE ARTYKUŁY