Jest czerwiec, a więc miesiąc z literą „r”. Oznacza to, że zaczął się sezon na śluby. A jak śluby to i prezenty.  Niektóre pary młode przygotowują listę prezentową. Jeśli prezent na ślub kupujemy jednak sami, to nie może on być tylko i wyłącznie praktyczny: odkurzacz albo żelazko. Powinno to być coś, co się przyda na starcie, lecz powinno też być ładne. Coś co sprawi, że młodzi będą nas wspominali korzystając z przedmiotu i będą czerpali z niego przyjemność. Najlepiej jeśli prezent ślubny będzie czymś, co się przyda, ale młodzi ludzie nie mogą sobie na to pozwolić w pierwszej kolejności. Wszyscy wiemy, że wcale nie jest łatwo wybrać coś ładnego, praktycznego, a na dodatek na tyle oryginalnego by prezent się nie powtórzył.

Prezent ślubny: na start w nowe życie czy na już urządzone?

Powinniśmy się zastanowić czy dobrze znamy młodą parę? Czy już mieszkają razem i mają podstawowe rzeczy, a teraz przydadzą im się designerskie drobiazgi do wykończenia mieszkania? Czy też zaczynają dopiero urządzać swoje pierwsze gniazdko? Czy wiemy co lubią i co im sprawi przyjemność? Udany prezent ślubny zależy też od stopnia pokrewieństwa z nowożeńcami - czy jesteśmy rodziną czy znajomymi?

Prezent ślubny: porcelana, pościel czy ekspres do kawy?

Prezent dla osób zaczynających wspólne życie może być bardziej praktyczny, ale powinien też być oryginalnym prezentem ślubnym. Może to być komplet wyjątkowej bielizny pościelowej, komplet porcelany – na przykład od polskich uznanych na świecie lub wschodzących artystów, czy ekspres do kawy. Tym, którzy mają już wszystko łącznie z  zaaranżowanym mieszkaniem przyjemność sprawią designerskie gadżety kuchenne, jak przeskalowane tarki do sera czy młynki do pieprzu, porcelanowe korki do butelek lub szklane, nowoczesne w formie karafki czy dzbanki do parzenia kawy i herbaty.