Walentynki są coraz bliżej, dlatego w dziale Zrób to sam podpowiadamy, jak zrobić kartkę na walentynki. Nasza kartka na walentynki nie jest typową, słodką kartką z serduszkami, dlatego też spokojnie można obdarować nią mężczyznę.

Zrób to sam: kartka na walentynki

Będziemy potrzebować: kolorowy karton – na przykład kolorowy blok techniczny, podkładka, na której będziemy ciąć papier, linijka, nożyk introligatorski, ołówek, klej i gumka.

Wybieramy dwa kartony - z każdego arkusza A4 potrzebujemy połówkę. Na białej kartce projektujemy wybrany napis. Następnie rysujemy pomocnicze linie na kolorowym papierze. Ołówkiem lekko rysujemy linie, aby łatwo można było je potem zetrzeć. Dokładnie nożykiem introligatorskim wycinamy zaznaczony napis, tak aby trzymał się kartki krawędziami liter. Następnie „odginamy” literki na zewnątrz i nadajemy im pionowy kształt. Kartkę w drugim kolorze również składamy na pół. Części ruchome tyłu kartki z literkami smarujemy klejem i łączy dwa kolory kartek ze sobą. Wewnątrz kartki na walentynki zostaje miejsce na romantyczne życzenia.

Jak zrobić kartkę na walentynki: wideo