Grudzień i czas świąteczny rządzą się swoimi prawami. Zwłaszcza w kwestii aranżacji wnętrz i świątecznych dekoracji. Nikt przecież nie powiedział, że ozdoby świąteczne i dekoracje bożonarodzeniowe zarezerwowane są tylko i wyłącznie do wnętrz mieszkań! Przełamujemy stereotypy i ozdabiamy przestrzeń przed domem! Robimy lodowe dekoracje, które rozpalą niejedno serce!

Świąteczne dekoracje z lodu: potrzebne przedmioty

• przezroczyste kielichy,
• płaskie naczynie,
• czerwone owoce,
• tealighty.

Lodowe dekoracje: KROK PO PROKU

Szklane naczynie umyj, by było idealnie czyste. Wypełnij do połowy umytymi owocami (lub maleńkimi szyszkami czy plasterkami cytryny). Zalej je zimną wodą – zadbaj, by była absolutnie czysta. Drobinki kamienia czy jakieś okruszki zepsują dekorację. Możesz także wykorzystać małe salaterki czy szklane wazony. Im mniej wody nalejesz, tym lampion będzie głębszy. Na owocach umieść tealight (ciekawiej zaprezentują się bez metalowej osłonki). Możesz go zastąpić małą pływającą świeczką. Tylko tyle wystarczy, by stworzyć efektowną dekorację. Jeśli na dworze jest lekki mróz, proces zamarzania przyspieszysz, wstawiając dekorację do zamrażarki.

Serce Królowej Śniegu powstanie dzięki zamrożeniu żurawin np. w wieczku od pudełka po czekoladkach. Każdą z dekoracji wstaw do zamrażarki i poczekaj, aż stężeje, a potem wynieś na mróz i stwórz aranżację.