Ozdoby świąteczne z papieru: gwiazda z papieru KROK PO KROKU!

Dekoracje świąteczne z papieru cieszą się niezwykłym powodzeniem. Papierowa gwiazda świąteczna do zawieszenia w oknie lub na ścianie to prawdziwy HIT wśród świątecznych dekoracji! Zobacz jak w prosty sposób wykonać świąteczną gwiazdę: potrzebujesz jedynie papieru, nożyczek, kleju i naszej krótkiej instrukcji KROK PO KROKU!

Gwiazda świąteczna z papieru ZRÓB TO SAM
Gwiazda świąteczna z papieru ZRÓB TO SAM
Gwiazda świąteczna z papieru ZRÓB TO SAM
Gwiazda świąteczna z papieru ZRÓB TO SAM
Gwiazda świąteczna z papieru ZRÓB TO SAM

Magiczne dekoracje świąteczne z papieru są pełne uroku i łatwe do zrobienia. Ozdoby naturalne, proste - lecz pomysłowe - odnajdą się niemal w każdym wnętrzu. Jeśli jesteś fanką stylu eko, powinny ci się spodobać ozdoby z papieru. Oprócz gwiazdek, z papieru można też wykonać choinki, które ustawione na komodzie, czy stole wprowadzą świąteczny nastrój. Boże Narodzenie kojarzy nam się z gwiazdką, dlatego proponujemy Wam samodzielne jej zrobienie z kilku kolorowych kartek. Takie ozdoby bożonraodzeniowe z papieru są modne i łatwe do samodzielnego wykonania i mogą być użyte jako ozdoby choinkowe. Papierowe gwiazdki mogą ustroić okno, świerk, czy małą kompozycję w  donicy. Sami możecie wybrać kolor i wielkość gwiazdki, nie zapominając o tym, jaka to świetna zabawa! KROK PO KROKU pokazujemy jak w kilka chwil wyczarować gwiazdki bożonarodzeniowe z papieru!

Świąteczna gwiazdka z papieru: materiały

Materiały potrzebne do wykonania gwiazdki:

- kartki kolorowego papieru,
- nożyczki,
- klej do papieru,
- linijka,
- ołówek,
- dziurkacz,
- tasiemka.

Sprawdź też: jak zrobić gwiazdę z papieru do zawieszenia w oknie >>>

Świąteczna gwiazdka z papieru: KROK PO KROKU

Świąteczna gwiazdka z papieru: KROK 1

Rozłóż kartkę A4 przed sobą i zagnij róg kartki tworząc duży trójkąt. Odetnij pozostały pasek kartki. Następnie trójkąt złóż na pół, tworząc kolejny mniejszy rozmiar trójkąta.

Świąteczna gwiazdka z papieru: KROK 2

Za pomocą linijki i ołówka narysuj linię na jednym z boków trójkąta ok. 2 cm od jego brzegu. Następnie poprowadź 4 linie rozpoczynając od poprzednio narysowanej linii, pamiętając że krawędź złożenia pozostaje na dole. Kolejnym krokiem jest przecięcie tych 4 linii nożyczkami.

Świąteczna gwiazdka z papieru: KROK 3

Rozłóż kartkę papieru przed sobą. W tej chwili wygląda na kwadrat z przecięciami, po 5 z każdej strony. Sklej kolejno poprzecinane jej części, rozpoczynając od środka czyli od 1 przecięcia, i tak co drugie przecięcie, czyli 3 i 5.

Sprawdź też: Ozdoby świąteczne z papieru origami >>>

Świąteczna gwiazdka z papieru: KROK 4

Przełóż figurę do góry nogami, tak by posklejane przecięcia były pod spodem. Teraz sklej pozostałe części również zaczynając od środka, czyli 2 i 4 nacięcia razem.

Świąteczna gwiazdka z papieru: KROK 5

W ten sposób powstała jedno z sześciu potrzebnych nam ramion gwiazdki. Po wykonaniu wszystkich ramion w identyczny sposób ułóż je jeden obok drugiego tworząc gwiazdę i sklej jej ramiona w środku i na bokach. Następnie za pomocą dziurkacza zrób otwór na tasiemkę dzięki której ozdoba będzie mogła zawisnąć w wybranym przez Ciebie miejscu.

Ozdoby świąteczne z papieru: jak zrobić gwiazdkę instrukcja WIDEO

Galerie zdjęć: inspiracje na bożonarodzeniowe dekoracje

Co jest modne w tym sezonie? Projektanci ozdób świątecznych i dekoratorzy wnętrz są zgodni – liczy się natura. Proponują zabawki z papieru (wiele z nich, np. kule, gwiazdki, zrobisz sama). Choinki umieszczają w koszach z rattanu czy trawy morskiej. W wielu miejscach stawiają świece. Obejrzyj galerię zdjęć - wybraliśmy kilka propozycji na świąteczne dekoracje domu.

Świąteczne dodatki
camera

Dekoracje świąteczne z kolorem czarnym: ozdoby w stylu skandynawskim

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Patrycja Malitka Zdjęcia: Patrycja Malitka

POLECANE ARTYKUŁY