Ozdoby świąteczne: gwiazda świąteczna z papieru KROK PO KROKU!

Dekoracje świąteczne z papieru cieszą się w tym roku niezwykłym powodzeniem. Papierowa gwiazda świąteczna do zawieszenia w oknie lub na ścianie to prawdziwy HIT wśród świątecznych dekoracji! Zobacz jak w prosty sposób wykonać świąteczną gwiazdę: potrzebujesz jedynie papieru, nożyczek, kleju i naszej krótkiej instrukcji KROK PO KROKU!

Gwiazda świąteczna z papieru ZRÓB TO SAM
Gwiazda świąteczna z papieru ZRÓB TO SAM
Gwiazda świąteczna z papieru ZRÓB TO SAM
Gwiazda świąteczna z papieru ZRÓB TO SAM
Gwiazda świąteczna z papieru ZRÓB TO SAM
 Gwiazda świąteczna z papieru ZRÓB TO SAM

Gwiazda świąteczna z papieru ZRÓB TO SAM

Fot. Patrycja Malitka

Boże Narodzenie kojarzy Nam się z gwiazdką, dlatego proponujemy Wam samodzielne jej wykonanie z kilku kolorowych kartek papieru. Sami możecie wybrać kolor i wielkość gwiazdki, nie zapominając o tym, jaka to świetna zabawa! KROK PO KROKU pokazujemy jak w kilka chwil wyczarować gwiazdki bożonarodzeniowe z papieru!

Świąteczna gwiazdka z papieru: materiały

Materiały potrzebne do wykonania gwiazdki:

- kartki kolorowego papieru,
- nożyczki,
- klej do papieru,
- linijka,
- ołówek,
- dziurkacz,
- tasiemka.

Czytaj też: Gwiazda świąteczna do zawieszenia w oknie >>>

Świąteczna gwiazdka z papieru: KROK PO KROKU

Świąteczna gwiazdka z papieru: KROK 1

Rozłóż kartkę A4 przed sobą i zagnij róg kartki tworząc duży trójkąt. Odetnij pozostały pasek kartki. Następnie trójkąt złóż na pół, tworząc kolejny mniejszy rozmiar trójkąta.

Świąteczna gwiazdka z papieru: KROK 2

Za pomocą linijki i ołówka narysuj linię na jednym z boków trójkąta ok. 2 cm od jego brzegu. Następnie poprowadź 4 linie rozpoczynając od poprzednio narysowanej linii, pamiętając że krawędź złożenia pozostaje na dole. Kolejnym krokiem jest przecięcie tych 4 linii nożyczkami.

Świąteczna gwiazdka z papieru: KROK 3

Rozłóż kartkę papieru przed sobą. W tej chwili wygląda na kwadrat z przecięciami, po 5 z każdej strony. Sklej kolejno poprzecinane jej części, rozpoczynając od środka czyli od 1 przecięcia, i tak co drugie przecięcie, czyli 3 i 5.

Czytaj też: Ozdoby świąteczne origami >>>

Świąteczna gwiazdka z papieru: KROK 4

Przełóż figurę do góry nogami, tak by posklejane przecięcia były pod spodem. Teraz sklej pozostałe części również zaczynając od środka, czyli 2 i 4 nacięcia razem.

Świąteczna gwiazdka z papieru: KROK 5

W ten sposób powstała jedno z sześciu potrzebnych Nam ramion gwiazdki. Po wykonaniu wszystkich ramion w identyczny sposób ułóż je jeden obok drugiego tworząc gwiazdę i sklej jej ramiona w środku i na bokach. Następnie za pomocą dziurkacza zrób otwór na tasiemkę dzięki której ozdoba będzie mogła zawisnąć w wybranym przez Ciebie miejscu.
Gotowe!

[WIDEO] Jak zrobić papierową gwiazdę świąteczną KROK PO KROKU >>>

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Patrycja Malitka Zdjęcia: Patrycja Malitka

POLECANE ARTYKUŁY