Ozdoby świąteczne: bombka eko ZRÓB TO SAM

Bombki to najpopularniejsze ozdoby podczas Bożego Narodzenia. Gałązki żywej jodły i kilka elementów eko to idealne połączenie, które dziś w cyklu ZRÓB TO SAM przedstawimy Wam. KROK PO KROKU pokażemy jak wykonać  bombkę świąteczną eko!

Bombka eko ZRÓB TO SAM
Bombka eko ZRÓB TO SAM
Bombka eko ZRÓB TO SAM
Bombka eko ZRÓB TO SAM
Bombka eko ZRÓB TO SAM

Bombki na choinkę zazwyczaj kupujemy w sklepach, jednak najbardziej cieszą te dekoracje świąteczne, które wykonane są własnoręcznie. Ich przygotowanie nie jest zbyt trudne, dlatego zachęcamy do ich wykonania.

Zobacz: Ozdoby świąteczne w kolorze czerwonym. 41 POMYSŁÓW na stroiki i dekoracje świąteczne! >>>

Pokażemy Wam jak w kilka chwil wyczarować bombkę świąteczną w stylu eko z gałązek jodły i z naturalnymi dodatkami KROK PO KROKU! Taka bombka to pomysł na świąteczny stroik.

Bombka świąteczna eko: materiały

Materiały potrzebne do wykonania bombki eko:

- kula styropianowa,
- zawieszka do bombek,
- gałązki jodły,
- nożyce,
- nożyczki,
- drucik florystyczny,
- koronka,
- pistolet na klej na gorąco,
- suszone pomarańcze,
- guziki,
- cynamon.

Polecamy: Dekoracje świąteczne. Oryginalne i łatwe do zrobienia >>>

Bombka świąteczna eko: KROK PO KROKU

Bombka świąteczna: KROK 1

Pierwszą czynnością prowadzącą do wykonania bombki eko jest umieszczenie w kuli styropianowej zawieszki do bombki. Dzięki niej bombkę eko będzie można zawiesić na choince lub w dowolnym miejscu domu. Warto wybrać zawieszkę, którą można wkręcić w kulę, ponieważ bombka eko może mieć swój ciężar.

Bombka świąteczna: KROK 2

Kolejnym krokiem jest przygotowanie gałązek jodły, którymi będziemy oplatać kulę styropianową. Do tej czynności najlepsze będą nożyce. Tak przygotowane gałązki należy kolejno układać na kuli i za pomocą drucika florystycznego dociskać je do styropianu. Dokładaj gałązki do momentu szczelnego pokrycia całości, zachowując przy tym kształt kuli.

Nie przegap: Biało-srebrna choinka: 10 pomysłów >>>

Bombka świąteczna: KROK 3

Kawałek koronki przeznacz na przewiązanie zawieszki bombki. Zawiązana w kokardkę tworzy dodatkową dekorację. Jeśli będziesz chciał zawiesić bombkę, wystarczy rozwiązać kokardę.

Bombka świąteczna: KROK 4

Dekorowanie bombki to już przyjemność, a efekt zależy od własnej inwencji twórczej. Przygotuj elementy dekoracyjne, których chcesz użyć do przybrania bombki eko. Suszone pomarańcze oraz cynamon poprzecinaj na drobniejsze kawałki. Teraz za pomocą kleju na gorąco poprzyklejaj drobne elementy do bombki. Bombka eko gotowa!

Polecamy również: Jak ubrać choinkę: 20 pomysłów. GALERIA ZDJĘĆ >>>

[WIDEO] Bombka z szyszek ZRÓB TO SAM!

Inspiracje na świąteczne dekoracje - GALERIE ZDJĘĆ

Wybraliśmy kilka galerii zdjęć z pomysłami na świąteczne dekoracje. Zobaczcie, jak zrobić stroiki bożonarodzeniowe, ozdoby choinkowe, czy dekoracje z lampek.

Przeczytaj: Alternatywna choinka: 20 POMYSŁÓW na oryginalne drzewko choinkowe! >>>

Ocena: 0
Tekst: Patrycja Malitka Zdjęcia: Patrycja Malitka

POLECANE ARTYKUŁY