Jesienny lampion decoupage ZRÓB TO SAM

Jesienne dekoracje są pełne ciepła i nostalgii. Jak wykonać urokliwy jesienny lampion decoupage? Złota polska jesień skłania do przenoszenia jesiennej aury do wnętrza naszych mieszkań. Z naszym zrób to sam wykonasz KROK PO KROKU lampion techniką decoupage umilający długie, jesienne wieczory!

Jesienny lampion decoupage
Jesienny lampion decoupage
Jesienny lampion decoupage
Jesienny lampion decoupage
Jesienny lampion decoupage

Technika decoupage jest prosta i efektowna. Czas przetworów już prawie za nami. Jeśli pozostał Wam niewykorzystany słoiczek, możecie przerobić go na nietuzinkowy, jesienny lampion. W kolejnym odcinku zrób to sam pokażemy Wam jak w kilka chwil wykonać urokliwy lampion uprzyjemniający swoim nastrojem coraz dłuższe, jesienne wieczory. Takie jesienne dekoracje wprowadzą przytulny nastrój do wnętrza. Ich wykonanie jest dość proste: oto instrukcja jak zrobić decoupage - lampion ze słoika.

Jesienny lampion decoupage: potrzebne materiały

Materiały potrzebne do wykonania jesiennego lampionu:

1. słoik,
2. serwetka papierowa z motywem jesiennym,
3. nożyczki,
4. klej do decoupage,
5. pędzelki z miękkiego włosia,
6. sznurek.

 Jesienny lampion decoupage

Fot. Patrycja Malitka

Jesienny lampion decoupage: KROK PO KROKU

KROK 1: Dekoracje słoika zacznijcie od wybrania serwetki do decoupage, której nadrukowaną warstwę oddzielcie od reszty pozostałych warstw. Przyłóżcie serwetkę do słoika i przytnijcie odpowiedni kawałek serwetki.

KROK 2: Dopasowany kawałek serwetki przyklejcie klejem do decoupage'u. Pamiętajcie, żeby do nakładania kleju w technice zdobienia przedmiotów metodą decoupage używać bardzo miękkiego pędzelka. Serwetka na śliskiej powierzchni jest troszkę trudniejsza do opracowania i może się "szarpać". Jeśli nawet uszkodzicie serwetkę lampion nie będzie wyglądał źle. Zagniecenia i otarcia nadadzą lampionowi swoisty urok.

KROK 3: Po naklejeniu serwetki poczekajcie, aż klej zaschnie. Do dekoracji góry słoiczka możecie użyć zwykłego sznurka. Oplećcie kilkakrotnie miejsce nakrętki i zwiążcie końce sznurka w kokardkę.

KROK 4: Na koniec do słoiczka włóżcie wkład świeczki o jesiennym zapachu. Wieczorem wygląd lampionu umili Wam chwile przy ciepłej herbacie i dobrej książce. Taka jesienna dekoracja będzie przytulnym dodatkiem do każdego wnętrza.

NIE PRZEGAP

Zobacz WIDEO: Jak zrobić lampion z plastrów drewna i słoika

Decoupage jak zrobić:

Ocena: 3
Tekst: Patrycja Malitka Zdjęcia: Patrycja Malitka

POLECANE ARTYKUŁY