Jesienne dekoracje z liści: bukiet jesienny KROK PO KROKU

Jesień to czas pomysłów na naturalne dekoracje. Liście mienią się pięknymi kolorami, kasztany nabierają rumieńców, a wiewiórki robią zimowe zapasy. Jeśli za waszymi oknami jest dziś ponuro, a na podwórkach mieni się od spadających liści, zainspirujcie się przyrodą i usiądźcie z nami do kolejnego artykułu z cyklu ZRÓB TO SAM. Pokażemy Wam jak stworzyć piękny jesienny bukiet z wykorzystaniem liści KROK PO KROKU!

Jesienny bukiet z liści
Jesienny bukiet z liści
Jesienny bukiet z liści
Jesienny bukiet z liści
Jesienny bukiet z liści

Jeśli lubisz kolory jesieni i samodzielne wykonane jesienne dekoracje, koniecznie przeczytaj ten artykuł! Pokażemy ci jak samodzielnie wykonać jesienny bukiet z różyczkami z barwnych liści KROK PO KROKU!

Jesienny bukiet z liści: materiały

Materiały potrzebne do wykonania jesiennego bukietu z liści:

- liście klonu,
- taśma izolacyjna,
- nożyczki,
- patyczki,
- sznurek jutowy,
- słój.

 Jesienny bukiet z liści

Efekt końcowy!

Fot. Patrycja Malitka

Jesienny bukiet z liści KROK PO KROKU

KROK 1: Po pierwsze zbierz pęk pięknych, kolorowych liści. Pamiętaj, że najłatwiej wykonać bukiet z liści nie przesuszonych, dlatego najlepsze do tego typu prac są liście świeżo zebrane. Postaraj się również, aby liście były różnej wielkości, ponieważ umożliwi ci to wykonanie większych i mniejszych "różyczek".

KROK 2: Rozłóż liść klonu na płaskiej powierzchni. Następnie złóż liść na pół, tak by jego górna część stykała się z dolną, czyli z ogonkiem. Tak złożony liść zroluj tworząc środek kwiatka ("różyczki"). Kolejny liść, odrobinę większy, złóż na pół, połóż na jego środku poprzednio zrolowany liść i zacznij formułować go na kształt wachlarza. W taki sposób dokładaj kolejne liście, aż do uzyskania pożądanej wielkości kwiatka.

KROK 3: Jeśli uznasz, że kwiatek jest już wystarczająco duży, jego koniec zwiąż sznurkiem. Następnie umieść w nim patyczek, a ten z kolei oklej taśmą izolacyjną. Kolory taśmy mogą być różne dla uzyskania większej różnorodności kolorystycznej w wazonie.

KROK 4: Stary słój może posłużyć jako oryginalny wazon. Umieść w wazonie wykonane jesienne "różyczki", dodając do bukietu kilka luźnych liści i gałązki głogu. Możesz również na dno wazonu wrzucić kilka szyszek, żołędzi, gałązek głodu i liści, nadając kompozycji bardziej jesiennego wyrazu. Bukiet jest gotowy! Prawda że proste?

WIDEO: Lampion z drewna ZRÓB TO SAM

Więcej inspiracji:

Ocena: 2
Tekst: Patrycja Malitka Zdjęcia: Patrycja Malitka

POLECANE ARTYKUŁY