Jesienna dekoracja na drzwi: ZRÓB TO SAM!

Polska złota jesień to prawdziwa skarbnica inspiracji na domowe dekoracje. Warto więc wybrać się na spacer do lasu po jesienne materiały. Jeśli lubicie naturalne dekoracje, koniecznie zobaczcie w cyklu ZRÓB TO SAM jak krok po kroku wykonać dekorację jesienną na drzwi wejściowe.

Jesienna dekoracja na drzwi z plastrów drewna
Jesienne dekoracje na drzwi WIENIEC z drewna
Jesienne dekoracje na drzwi WIENIEC z drewna
Jesienne dekoracje na drzwi WIENIEC z drewna
Jesienne dekoracje na drzwi WIENIEC z drewna

Lubisz jesień i chcesz wprowadzić jej akcenty do wnętrza swojego domu? Zacznij od dekoracji drzwi wejściowych! W ZRÓB TO SAM pokazujemy jak w kilku krokach wykonać jesienną dekorację na drzwi!

Jesienna dekoracja na drzwi: materiały

Materiały potrzebne do wykonania jesiennej dekoracji na drzwi:

- plastry dębu,
- plastry brzozy,
- szlifierka,
- wkrętarka,
- wkręty,
- sznurek jutowy,
- wstążka jutowa,
- klej i pistolet na klej,
- nożyczki,
- dodatki jakimi chcecie ozdobić stroik (szyszki, gałązki głogu, żołędzie itp).

Jesienna dekoracja na drzwi: KROK PO KROKU

Jesienna dekoracja na drzwi: KROK 1

Pierwszą czynnością prowadzącą do wykonania dekoracji na drzwi jest szlifowanie plastrów drewna. Zajmuje najwięcej czasu, ale efekty będą naprawdę piękne. Do tej czynności najlepiej uzbroić się w papier ścierny o gramaturze 40, 80 i 120. Najpierw zeszlifuj drewno najgrubszym papierem, aby pozbyć się najbrzydszej warstwy drewna. Kolejno, papierem ściernym 80 i 120, wygładź drewno do uzyskania pożądanego efektu.

Jesienna dekoracja na drzwi: KROK 2

Wyszlifowane plastry drewna ułóż w koło. Na spodzie warstwę plastrów dębowych, na wierzchu warstwę plastrów brzozowych. Pamiętaj, by plaster brzozy ułożony był środkiem na styku dwóch plastrów dębu. Dzięki takiemu ułożeniu konstrukcja stroika będzie trwała.

Jesienna dekoracja na drzwi: KROK 3

Pamiętając, że sezonowane i suche drewno dębu jest bardzo twarde, należy nawiercić w nim otwory na wylot (na późniejsze wkręty), oraz jeden otwór na sznurek służący do przywieszenia stroika na drzwiach.

Jesienna dekoracja na drzwi: KROK 4

Po nawierceniu otworów całość należy odwrócić, tak by spodnia część stroika była teraz na wierzchu. Dobierając wkręty pamiętaj, by nie były dłuższe od szerokości dwóch plastrów.

Jesienna dekoracja na drzwi: KROK 5

Ostatnim krokiem jest dekoracja stroika. Kokarda ze wstążki jutowej bardzo ładnie komponuje się z gałązkami głogu. Resztę dekoracji należy przykleić klejem na gorąco, dodać kilka szyszek i żołędzi. Efekt jest rewelacyjny! Teraz wystarczy tylko zaprosić gości na popołudniowego grzańca i sezon jesienny otwarty z fasonem!

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Patrycja Malitka Zdjęcia: Patrycja Malitka

POLECANE ARTYKUŁY