Zbliżający się czas świąt wielkanocnych, jako pretekst dla rodzinnych spotkań, często wykorzystywany jest do zorganizowania dodatkowych - ważnych okazji w życiu najbliższych, jak chrzest dziecka czy ślub. Jeśli zostaliście zaproszeni na jedną z powyższych uroczystości, tudzież imieniny, urodziny czy komunię w rodzinie, a nie wiecie w jaki sposób wręczyć drobny gabarytowo prezent, podpowiadamy w jak prosty sposób zrobić pudełeczko na prezent na wiele okazji! W zrób to sam instrukcja - jak zapakować prezent.

Jak zrobić ozdobne pudełeczko na prezent: przygotuj materiały

Do zrobienia efektownego pudełeczka na drobny prezent potrzebować będziesz następujące materiały:

1. falowaną tekturkę w wybranych kolorach (min. 2 kolory) lub kolorowe arkusze tektury,
2. ołówek,
3. kubek lub szklanka do obrysu koła,
4. nożyczki,
5. klej szybkoschnący,
6. tasiemka (dodatkowo)

Jak zrobić ozdobne pudełeczko na drobny prezent: KROK PO KROKU

KROK 1: Do wyrobu pudełeczka potrzebny jest kartonikowy papier ozdobny. Najlepiej wybrać fabrycznie falowany, ponieważ łatwo się nim operuje podczas składania i rozkladania pudełeczka. Na odwrocie papieru za pomocą kubeczka i ołówka odrysowujemy cztery kółka. Wycinamy je dokładnie według obrysu.

KROK 2: Tak wycięte kółeczka składamy na pół. Każde kółko podklejamy pod następne (na zakładkę), aż do zamknięcia dna pudełeczka. Sklejając elementy pamiętajmy, żeby zachować równe odstępy. Ma to znaczenie, ponieważ różne odstępy spowodują, że pudełeczko się nie zamknie lub będzie krzywe.

KROK 3: Ostatni krok to umieszczenie w pudełeczku prezentu, złożenie zamknięcia i ewentualnie przewiązanie pudełka materiałową wstążką dla dekoracji.

Zobacz WIDEO: Jak oryginalnie zapakować prezent?