Jak zrobić kartkę na święta? W zalewie typowych świątecznych kartek bardzo spodobał nam się pomysł na kartkę recyklingową. Do jej wykonania nie potrzeba właściwie nic specjalnego i nie trzeba mieć dyplomu artysty. Taka kartka może być ładną dekoracją świąetczną.

Kartka na święta: dekoracja na Boże Narodzenie

Do zrobienia świątecznej kartki jako dekoracji na Boże Narodzenie wystarczy kolorowy magazyn, kawałek kartonu, linijka, nożyk do papieru, ewentualnie nożyczki, klej szybko schnący i ołówek.

Kartka na święta: jak ją zrobić?

Najpierw z kawałka kartonu wycinamy naszą kartkę. Rysujemy ołówkiem od linijki linie cięcia. Następnie nożykiem do papieru wycinamy wybrany kształt świątecznej kartki (kwadrat, prostokąt). Kartka jest składana, żeby więc karton równo się zagiął na osi symetrii, lekko tylko ją nacinamy.

Kolejny krok – na wierzchniej stronie kartki szkicujemy świąteczny motyw. Najlepiej wybrać prosty, bo taki łatwo wyciąć. To ważne zwłaszcza wtedy, kiedy nie mamy wprawy. Motywem może być np. choinka lub gwiazdka. Motyw wycinamy od linijki nożykiem do papieru.

Teraz kolej na tło. Przykładamy kartkę z wyciętym motywem do zdjęcia z kolorowego magazynu (nie musi być ze świątecznym tematem, może być z abstrakcyjnym). Zdjęcie będzie widoczne w wyciętym kształcie, dlatego zwróćmy uwagę na ładny kadr zdjęcia. Za pomocą ołówka robimy obrys wierzchniej strony kartki na zdjęciu i wycinamy go nożykiem. Na spodniej stronie zdjęcia rozprowadzamy klej i przyklejamy go do wewnętrznej części kartki. Pozostaje wpisać ciepłe sercu życzenia, włożyć kartkę na święta do ładnej koperty i wysłać, albo ustawić taką dekorację na Boże Narodzenie na kominku lub półce.