Organizując przyjęcie w domu, często stajemy przed dylematem: jak stylowo i oryginalne udekorować stół, tak by goście na długo zapamiętali wizytę. Jeśli nie masz pomysłu na dekoracje stołu postaw na oryginalne dodatki z papieru i starych gazet. Proste i pomysłowe ozdoby są z reguły najbardziej praktyczne, urzekają swoją prostotą i wdziękiem. Wykorzystaj to, co masz w domu. Prostota jest ponadczasowa!

Dekoracje stołu z gazet w stylu vintage 

Do dekoracji stołu wykorzystaj stare gazety, do których już dawno nie zaglądasz. Z czarno-białych gazet z łatwością zrobisz dekoracje stołu w stylu vintage. Wykonaj delikatne gwiazdki lub kwiaty z papieru, którymi ozdobisz owoce. Zobacz, co można stworzyć w technice origami.

To cię też zainteresuje:

Jak zrobić dekoracje ze starych gazet >>>

Dekoracja stołu na Halloween >>>

Dekoracje z koronki: jak zrobić śnieżnobiałe, koronkowe ozdoby >>>

Świąteczne ozdoby z papieru >>>

Papierowe statki mogą być dobrym sposobem na oznaczenie miejsc siedzących dla gości. Własnoręcznie wykonana koperta lub rożek to sprytny sposób na pozostawienie gościom upominków i urozmaicenie nakrycia stołu. Kwiatowe dekoracje z gazet to także świetny pomysł na ozdobę stołu. Kieszonka na sztućce wykonana z gazety będzie świetnie prezentować się w zestawie z serwetkami w naturalnych kolorach. Z gazet można też zrobić podkładki pod talerze lub  osłonki na kieliszki, czy udekorować słomki do napojów.

Ozdoby stołu z papieru: dekorujemy deser

Dekoracyjne rozetki będą świetną ozdobą do muffinek. Z papieru lub gazety wytnij kawałki wielkości 7,5 cm x 7,5 cm. Każdy kawałek poskładaj w harmonijkę. Następnie złóż każdy kawałek tak, aby otrzymać 1/4 koła. Połącz wszystkie ćwiartki koła w jedno koło przy pomocy kleju. Umieść je na wykałaczce. Teraz można już użyć rozetki do dekoracji muffinek.

Dekoracje ze starych gazet

Decydując się oryginalne dekoracje z gazet staraj się unikać zbędnych bibelotów. Wyrazisty wzór gazety będzie doskonałą dekoracją samą w sobie. Dekoracje z gazet świetnie sprawdzą się w towarzystwie naturalnych materiałów: drewna, świeżych rośliny, naturalnych tkanin. Pomysłów na oryginalne dekoracje z gazet jest nieograniczona ilość. Obejrzyj galerię zdjęć: prezentujemy 22 propozycje na wyjątkowe dekoracje stołu.

Galerie zdjęć: pomysły na dekoracje stołu