Właściciele zwierząt doskonale wiedzą, że ich pupile mają swoje ulubione zabawki. W przypadku kotów może być nią stary drapak, którego w żaden sposób nie da się zastąpić. W zrób to sam pokazujemy krok po kroku, jak odnowić ulubiony, stary drapak dla kota.

Zrób to sam: odnawimy drapak dla kota - materiały

Do odnowienia drapaka potrzebujemy:
- drapak przeznaczony do odnowienia,
- sznur jutowy gruby,
- klej na gorąco,
- nożyczki,
- sznurek jutowy cienki,
- śrubokręt.

Zobacz też: 4 pomysły jak zagospodarować ścianę wokół okna

Odnawianie drapaka dla kota: krok po kroku

1. Usuń stary, zniszczony sznurek z całości drapaka. Jeśli czujesz opór, przetnij sznur pionowo w dół drapaka. Zazwyczaj sznury klejone są na klej na gorąco, dlatego ich zdjęcie nie powinno przysporzyć ci wiele kłopotu. Dla ułatwienia prac rozmontuj górną część drapaka odkręcając śrubę, która umieszczona jest pod spodem drapaka.

2. Po rozmontowaniu górnej części łatwiej będzie usunąć stary sznur z dolnej części drapaka. Nie przejmuj się tym, że pozostał klej na powierzchni drapaka, w niczym nie przeszkodzi kiedy będziesz układał nowy sznur.

3. Sznur przyklej klejem na gorąco. Uważaj przy tym, ponieważ kontakt z rozgrzanym klejem może poparzyć skórę. Dlatego jeśli nie masz wprawy w pracy z klejem na gorąco użyj rękawic ochronnych. Klejenie sznura zacznij od oklejenia drążka pionowego drapaka kierując się od dołu ku górze.

4. Zanim rozpoczniesz klejenie sznura na podstawie drapaka, przymocuj drążek za pomocą śruby, która znajduje się w podstawie drapaka. Następnie przyklej sznur rozpoczynając od klejenia wokół drążka w kierunku zewnętrznej strony drapaka. W ten sposób powstanie koło. Resztę klejenia odbywa się kawałkami sznura, za każdym razem odcinając nożyczkami i podklejając końcówkę do spodu podstawy drapaka.

5. Końcowy etap polega na przymocowaniu kocich zabawek.

Zobacz w galerii, jak to wykonać krok po kroku!