Feng shui w domu: najczęstsze BŁĘDY podczas aranżacji mieszkania według feng shui. JAK ICH UNIKNĄĆ?

 wnetrze-feng shui

Fot. Łukasz Zandecki

Feng shui w domu - jak uniknąć błędów? Przeczytaj nasz PORADNIK! Wszystkie artykuły o feng shui mają na celu pokazanie nam, co powinniśmy robić, żeby poprawić swoje życie w wielu jego aspektach – żeby być zdrowym, bogatym, mieć udane życie zawodowe i rodzinne. Warto jednak przypomnieć, czego powinniśmy unikać i o czym pamiętać, decydując się na fengh shui w domu.

Podczas aranżacji z wykorzystaniem feng shui w domu przede wszystkim obowiązuje zasada "Niepopsutego nie naprawiaj". Po drugie, nie starajmy się aktywować wszystkich stref feng shui naraz, szczególnie w jednym pomieszczeniu.

Zobacz również: Salon - inspiracje

Feng shui w domu: podstawowe błędy

1. Brudne okna – okna to oczy naszego domu, pamiętajmy o tym, aby były czyste.

2. Popsute krany – kapiące krany i zawory to, według feng shui, "uciekające" bogactwo.

3. Toaleta – zawsze zamykaj klapę sedesu! Poza względami higienicznymi, według feng shui przez otwartą toaletę ucieka dobra energia, a także pieniądze. To samo dotyczy odpływów umywalek i wanny.

4. Ostre przedmioty – nie powinno się eksponować ostrych przedmiotów, np. noże powinny być pochowane w szufladach lub specjalnym stojaku-klocku. Jeżeli dostaniemy noże w prezencie, "zapłaćmy" za nie parę groszy.

5. Suche kwiaty – zarówno zasuszone bukiety, jak nie dość pielęgnowane rośliny wpływają negatywnie na energię. Jeżeli zasuszymy kwiaty, które dostaliśmy z miłości i ta miłość wyschnie i się wypali. Dbajmy o kwiaty w naszym domu – podlewajmy, odrywajmy suche listki, przesadzajmy, kiedy tego wymagają.

6. Bałagan – pierwsza zasada feng shui w domu – porządek i harmonia. Porządkujmy nie tylko to, co na wierzchu, ale też zróbmy porządek w szafach, schowkach, komodach.

Feng shui w ogrodzie

Zobacz, jak wprowadzić zasady feng shui do swojego ogrodu!

7. Otwarte półki – wg feng shui zdecydowanie lepsze są półki zamknięte.

8. Szczotka na wierzchu – może przynieść do domu złe feng shui, zatem nigdy nie powinna być na wierzchu. Miejmy szczotki i miotły w domu, ale schowane.

9. Popsute przedmioty – zepsute przedmioty albo od razu naprawiajmy, albo wyrzucajmy. Chowanie takich rzeczy do naprawy „kiedyś” blokuje dobrą energię.

10. Stare graty – robiąc porządki bezlitośnie pozbywajmy się niepotrzebnych rzeczy – ubrań, w które się nie mieścimy, rzeczy, które może jeszcze kiedyś się przydadzą, pamiątek po byłych nieudanych związkach.

11. Lustro w sypialni – lustra bardzo energetyzują wnętrze, pamiętajmy, że w sypialni mamy odpocząć, zrelaksować się. Szczególnie niekorzystne jest, jeśli leżąc w łóżku widzimy swoje odbicie w lustrze. Jeżeli mamy w sypialni duże lustro, według zasad feng shui w domu najlepiej zasłaniać je na noc.

12. Lustro naprzeciwko drzwi – przez drzwi wpływa do naszego domu chi – energia. Jeżeli umieścimy lustro naprzeciwko drzwi, chi zostanie odbita i zamiast równomiernie rozprzestrzenić się po mieszkaniu, wypłynie z niego.

13. Wejście do domu – według zasad feng shui w domu to porządne czyste drzwi, czytelna tabliczka z numerem, wizytówka, schludna wycieraczka, działający dzwonek – zaprośmy do naszego domu szczęście i pomyślność.

Feng shui w pokoju dziecięcym

Jak urządzic dziecięcy pokój według zasad feng shui?

Ocena: 1,3
Tekst: Ewa Otceten Zdjęcia: Łukasz Zandecki

POLECANE ARTYKUŁY