Feng shui to starochińska sztuka planowania i poprawiania przestrzeni. Za pomocą feng shui w mieszkaniu możemy oddziaływać na wszystkie sfery naszego życia, a więc miłość, zdrowie, harmonię, powodzenie, karierę, czy bogactwo. Feng shui mówi, żeby nie poprawiać tego, co nie jest popsute, dlatego nie stosujmy feng shui na siłę, jeżeli jesteśmy zadowoleni z jakiegoś aspektu naszego życia. Ale jeśli w Twoim życiu brakuje kogoś najważniejszego, jesteś samotna i chcesz to zmienić albo w związku nie układa się zbyt dobrze, warto nad tym popracować, także stosując zasady feng shui w sypialni.

Feng shui: uporządkuj się na miłość

Porządek, ład, harmonia to najważniejsze zasady feng shui. Chi to energia, która jest wszędzie, w mieszkaniu musi móc swobodnie przepływać, docierać do wszystkich kątów i zakamarków. Dlatego zgodnie z feng shui: sypialnia nie może być zagracona. Gromadzone niepotrzebne przedmioty, z którymi nie potrafimy się rozstać nie pozwalają nam na pozytywne zmiany.

Feng shui w sypialni

Jeśli chcesz zastosować feng shui w sypialni, zacznij od gruntownych porządków w sypialni i to nie tylko powierzchownych. Jeżeli w sypialni mamy meble typu szafa, czy komoda, to w nich też trzeba zrobić porządki. Wyrzucamy rupiecie, selekcjonujemy ubrania – niepotrzebne nam sukienki „jeszcze-kiedyś-się-w-nią-zmieszczę”. Odkurzamy i układamy na półkach książki, pozostawiamy tylko te bibeloty, które naprawdę kochamy i są nam niezbędne do szczęścia.

Feng shui: przygotuj się na nowe

Feng shui w sypialni i miłości: jeśli chcemy zacząć nowy, dobry etap w naszym życiu, trzeba się pozbyć przykrych pamiątek po nieudanych dawnych związkach. Zdjęcia, prezenty, pamiątki ze wspólnych podróży – takie rzeczy powinny zniknąć, aby zrobić miejsce dla nowego uczucia. Według feng shui w sypialni niedobre są wszystkie urządzenia elektroniczne, nie powinien tam stać komputer, telewizor, czy nawet elektroniczny budzik. Sypialnia ma być pokojem, w którym odpoczywamy, więc nie należy zaburzać spokoju. Z tego samego powodu z sypialni powinny zniknąć lustra, szczególnie, jeśli można zobaczyć swoje odbicie leżąc w łóżku.

Gdy zadbamy o zmiany i harmonię w naszych wnętrzach w zgodzie z feng shui, możemy się spodziewać poprawy nie tylko w sferze związków!