Etykiety weselne to nie tylko nalepki na weselną wódkę. Dobrym zwyczajem jest znakowanie miejsc dla gości przy stole właśnie za pomocą dekoracyjnych etykiet weselnych, na których umieszczamy nazwiska gości. Nie zapominajcie podczas dekoracji stołu na ślub o etykietach weselnych, będą miły akcentem i podkreślą uroczystą chwilę. Etykiety weselne można wykonać samodzielnie lub skorzystać z szablonów etykiet weselnych.

Etykiety weselne: ozdobne i gustowne

Etykieta weselna, na której umieszczamy nazwisko i imię weselnych gości nie może być zbyt mała. Goście mogą mieć wówczas problem z odczytaniem swoich nazwisk przy nakryciach i już na początku wesela zrobi się niepotrzebny bałagan. Jeśli checie mieć etykiety weselne jako dekorację stołu i elementy organizacyjny wesela pamiętajcie, że czytelniejsze będą także litery umieszczone na jasnym tle, z niewielką ilością zdobień i ornamentów. Pamiętajmy, aby przed wydrukowaniem, bądź odręcznym wypisaniem etykiet weselnych sprawdzić listę z nazwiskami – błędy są w tym przypadku niedopuszczalne.

Etykiety weselne jak dekoracje ślubne

Zadbajmy o to, aby etykiety weselne nawiązywały kolorem i stylem do barw dominujących w dekoracji całego ślubu i wesela. W zdobieniu etykiet weselnych dobrze sprawdzą się żywe kwiaty niewielkich rozmiarów albo błyszczące sztuczne dekoracje – koraliki, brokat, koronka.

W galerii zebraliśmy kilka propozycji na ładne etykiety weselne! Może was zainspirują do wykonania własnych etykiet na ślub.