Zastanawiasz się, jak zrobić dynię na Halloween? Zapewniamy, że to nie jest trudne, a reszty dowiesz się z naszego instruktaża. Potrzebne będą: spora dynia, marker, ostry nóż oraz łyżka do wydrążenia dyni.

Dynia HalloweenJak zrobić dynię na Halloween: instruktaż

Przed rozpoczęciem prac, dynię na Halloween proponujemy oczyścić pod bieżącą wodą i osuszyć. Najpierw obcinamy górę dyni, tak aby po zdjęciu „wieczka” można było swobodnie wydrążyć środek. Nie wyrzucajmy wyciętego wieczka, przyda się w kolejnym etapie do przykrycia dyni. 

Wybierając ze środka miąższ dyni, postarajmy się zostawić margines na około 2-3 cm przy samej skórce, aby ścianki dyni nie były zbyt cienkie.

Następnie po zewnętrznej stronie dyni na Halloween rysujemy markerem (dość szerokie) usta, oczy i nos. Ich kształt i wygląd zależy wyłącznie od naszej wyobraźni. Ważne, aby ciekawie eksponowały światło. Nasza dynia na Halloween może być sympatycznym stworkiem lub straszydłem – całość zależy od naszej koncepcji.

Ostrym nożykiem wycinamy środek zaznaczonych markerem elementów tak, by powstały otwory. Na koniec naszą dynię na Halloween możemy delikatnie nabłyszczyć, na przykład olejem. Gdy wstawimy do niej świeczkę, będzie pięknie połyskiwać w Halloweenową noc!

PAMIĘTAJ: Nie wyrzucaj wydrążonego miąższu dyni. Możesz z niego zrobić zupę z dyni albo pyszne muffiny!

 

Galerie zdjęć: inspiracje na dekoracje z dyni i ozdoby na Halloween