Zastanawiasz się, jak zrobić dynię na Halloween? Zapewniamy, że to nie jest trudne, a reszty dowiesz się z naszego instruktaża. Potrzebne będą: spora dynia, marker, ostry nóż oraz łyżka do wydrążenia dyni.

Jak zrobić dynię na Halloween: instruktaż

Przed rozpoczęciem prac, dynię na Halloween proponujemy oczyścić pod bieżącą woda i osuszyć. Najpierw obcinamy górę dyni, tak aby po zdjęciu „wieczka” można było swobodnie wydrążyć środek. Nie wyrzycajmy wieczka, przyda się potem do przykrycia dyni. 

Wybierając z środka miąższ dyni, postarajmy się zostawić go na około 2-3 cm przy skórce, aby boki dyni nie były zbyt cienkie.

Następnie naszej dyni na Halloween rysujemy markerem (dość szerokie) usta, oczy i nos. Ich kształt i wygląd zależy wyłącznie od naszej wyobraźni. Ważne, aby ciekawie wydobywało się przez nie światło. Nasza dynia na Halloween może być sympatycznym stworkiem lub straszydłem – całość zależy od naszej koncepcji.

Ostrym nożykiem wycinamy środek zaznaczonych elementów, aby powstały otwory. Na koniec możemy naszą dynię na Halloween nasmarować na przykład olejem. Gdy wstawimy do niej świeczkę, będzie pięknie połyskiwać w Halloweenową noc!

Superporada: nie wyrzucaj wydrążonego miąższu dyni. Możesz z niego zrobić zupę z dyni albo pyszne muffiny!

Galerie zdjęć: inspiracje na dekoracje z dyni i ozdoby na Halloween