Domową tablicę ogłoszeń możesz powiesić na ścianie w kuchni (na przepisy i listę zakupów), nad biurkiem (z planem zajęć), w przedpokoju (na informacje dla domowników o terminie wizyty u dentysty, o spotkaniu w kinie itp.) i w pokoju dzieci (na rysunki, tabliczkę mnożenia). Tę ciekawą instrukcję na Zrób to sam znaleźliśmy na kanale You Tube portalu DaWanda.

Domowa TABLICA ogłoszeń: Zrób to sam

Do Zrób to sam przygotuj korkową podkładkę pod talerz albo grubszą pod garnek, czarną farbę tablicową (do kupienia w supermarketach budowlanych; są też inne kolory) i nieduży płaski pędzel z miękkim włosiem.

Domowa TABLICA ogłoszeń: jak ją szybko zrobić

Rozłóż na stole papier pakowy albo gazety, by zabezpieczyć mebel przed ewentualnym zachlapaniem farbą. Połóż na nich podkładkę i pomaluj jej wierzch oraz krawędzie. Żeby farba dobrze pokryła powierzchnię podkładki, nałóż pędzlem 2-3 warstwy. Po skończeniu malowania nie zapomnij umyć pędzla!
Gdy farba wyschnie, powieś domową tablicę ogłoszeń na gwoździku na ścianie albo na sznurku czy ozdobnej wstążce – jak ci się podoba. Do domowej tablicy ogłoszeń można przyklejać samoprzylepne karteczki, przypinać informacje i zdjęcia pinezkami i, oczywiście, pisać na niej kolorową kredą.