Bukiety i wiązanki ślubne – dobieramy najpiękniejsze dekoracje ślubne! Kwiaty są kluczową dekoracją ślubną całej ceremonii, zdobią pannę młodą, podkreślają jej kobiecy wdzięk i urok, są dodatkiem na stołach i krzesłach. Zapoznaj się z propozycjami w florystów na sezonie ślubnym 2013. Propozycje kwiatów i sposoby aranżacji dekoracji ślubnej zobaczysz na wideo.

DEKORACJE ŚLUBNE: pomysły na wiązanki ślubne

Powraca moda na romantyczne i tradycyjne śluby. Pokochaliśmy śluby bardzo wystawne, uroczyste, z tiulami, bukietami, w ogrodowej scenerii. Zainspirowani ślubami VIP-ów, chcemy stworzyć w tym dniu bajkową dekorację i filmową scenerię.
Kwiaty - to zazwyczaj dekoracja ślubna komponowana i wymyślana przez pannę młodą. Dla zainspirowania pomysłami na swoją wymarzoną wiązankę ślubną, sięgnęliśmy po rady najlepszych florystów.

Zgodnie z najnowszymi trendami florystycznymi bukiet ślubny powinien być bardziej kolorowy i wyrazisty, odchodzi się od bieli i uniwersalnego ecru. Obecnie w dekoracjach ślubnych panuje trend na ciepłe barwy - pogodne pomarańcze i żółcie, klasyczne czerwienie oraz bukiety w urokliwym i dziewczęcym kolorze różowym. W bukietach ślubnych bardzo popularne są jasnozielone dodatki, odcień, tzw. zieleń „fresh”.

DEKORACJA ŚLUBNA: wiązanka ślubna - jak dobrać?

Jeśli chodzi o bukiet ślubny najważniejsze jest dopasowanie go do całego charakteru ceremonii. Dekoracja ślubna musi być zgraną i przemyślaną kompozycją kwiatów i dodatków. Nie zapomnijmy, że najważniejsza jest w tym dniu panna młoda. I to jej bukiet ma być najdoskonalszym dziełem florystów. Zatem zaplanuj ją bardzo dokładnie. Wiązanka ślubna musi być dopasowana do urody panny młodej, do jej charakteru, temperamentu, stylu życia, sposobu ubierania się,a nawet do Pana Młodego.

Pamiętajmy, że wiosenne i letnie miesiące to raj kwiatowy, dzięki temu dostępny jest bogaty wybór, a zatem w dekoracji ślubnej wcale nie muszą dominować klasyczne róże. Maj pachnie bzem, artystycznie wykonana wiązanka ślubna z białego, eleganckie bzu może zauroczyć niejedna pannę młodą. Bez pięknie wygląda sam, albo połączony z innymi kwiatami. 

Do pogodnej kobiety pasują urocze żonkile, które swoim żywym kolorem wprowadzają pozytywne zaskoczenie na ślubnej ceremonii. Róże są dedykowane kobiet, lubiących klasę, elegancję i stylowość. Konwalie to cudowny powrót to naturalnego piękna, inspiracja, która pasuje do delikatnych kobiet, o naturalnej urodzie. Coraz bardziej zakochujemy się w holenderskich tulipanach, a czerwony tulipan jest klasycznym wyrazem miłości.

DEKORACJE ŚLUBNE: łączenie kolorów

Łączenie kolorów kwiatów jest bardzo ważne, tym bardziej w ceremonii ślubnej, gdzie w grę wchodzi nie tylko estetyka, ale również symbolika. Floryści podpowiadają, że w kompozycjach kwiatowych dominuje biel, połączona z zielenią i srebrem oraz słoneczna żółć. Pamiętajmy, że łącząc ze sobą kolory kwiatów zmieniamy znaczenie całego przekazu, na przykład radość i szczęście to połączenie żółtej barwy z czerwoną. Żółty kolor przestaje tutaj być odbierany negatywnie.

Jak zrobić bukiet ślubny: wideo