DEKORACJE na Halloween: upiorne świece. Instruktaż Zrób to sam

Ciekawe dekoracje na Halloween to nie tylko dynie, pajęczyny i upiorne nietoperze. W zrób to sam pokazujemy, jak wygrawerować świece z motywami zaczerpniętymi z filmów grozy i horrorów. Takie dekoracje na Halloween stworzą klimat, który wywoła u domowników dreszczyk emocji. Zobacz krok po kroku, jak wygrawerować na świecy przerażające wzory.

Świeczka z pająkiem na Halloween
świece na halloween krok 1
świece na halloween krok 2
świece na halloween krok 3
Dekoracja na Halloween

Własnoręcznie ozdobione świece jako dekoracje na Halloween rozjaśnią mrok tej szczególnej nocy. Motywy zaczerpnięte z filmów grozy i horrorów wygrawerowane na świecach wprowadzą do wnętrza straszny klimat. W zrób to sam pokazujemy, jak można zrobić dekoracje na Halloween ze świec. Wystarczy wyciąć na nich upiorne wzory przedstawiające nietoprze, czaszki, pająki czy inne motywy, którą wydają nam się przerażające. Takie ozdoby na Halloween nie tylko stworzą nastrojowe światło, ale i wywołają dreszczyk emocji.

Świece na HalloweenDekoracje na Halloween: narzędzia i materiały

  • narzędzie z frezem do grawerowania
  • świece (pomarańczowa i czarna)
  • ołówek
  • pędzelek
  • kartka papieru

Dekoracje na Halloween: KROK PO KROKU

Do średniej wielkości świecy w czarnym kolorze (lub innym, kontrastującym z kolorem wosku) przyłóż kartkę z narysowanym wcześniej upiornym wzorem: pająka, pajęczyny, nietoperza, wilkołaka, dyni ze strasznym uśmiechem itp. Za pomocą dobrze natemperowanego ołówka, delikatnie dociskając go do powierzchni świecy, przekalkuj wzór z kartki. Delikatny odcisk wzoru posłuży nam za szablon do grawerowania. Za pomocą grawerki lub (co bardziej pracochłonne) za pomocą dłutka lub ostrego przedmiotu, pogłęb w świecy odrysowane od szablonu linie. Następnie pędzelkiem lub szczotką oczyść świeczkę z nadmiaru wosku. Twoja upiorna świeczka na Halloween jest gotowa na świecznik!

Ciasteczka oczy pod szklanym kloszem
camera

Dekorujemy dom na Halloween

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 4
Tekst: Materiały prasowe Dremel Zdjęcia: Materiały prasowe Dremel

POLECANE ARTYKUŁY