Do wykonania ekologicznej choinki potrzebne ci będą: dość długa gałąź i krótsze polano, na przykład brzozowe lub klonowe, sznurek, taśma malarska, lakierobejca, farba do drewna, kuwety, pędzle, szablon z tektury, nożyczki, piła, wkrętarka i cienkie wiertło.

Alternatywna choinka: KROK PO KROKU

1. Do stworzenia naszej dekoracji bożonarodzeniowej wybraliśmy gałęzie brzozowe i klonowe. Dłuższa będzie służyła za podstawę choinki, natomiast krótsze polano oklejamy taśmą malarską, aby przy piłowaniu nie odrywała się od niego kora.

2. Ostrą piłą tniemy gałąź na plastry o grubości około 2 centymetrów. W zależności od kąta cięcia uzyskamy plastry o przekroju okrągłym lub eliptycznym. My pocięliśmy drewno na skos, by kora była jak najbardziej widoczna.

3. W każdym z plastrów wiercimy niewielki otwór, przez który przeciągnięmy sznurek. Otwór powinien znajdować się w górnej części plastra, 1-2 centymetry od kory. Dzięki temu zapobiegniemy jej odpryskiwaniu.

4. By podkreślić piękno przekroju drewna, kilka plastrów można delikatnie rozjaśnić i utrwalić ich odcień lakierobejcą. Inne zostawiamy surowe albo zdobimy wybranym motywem.

5. Wycięty z grubej tektury (lub gotowy) szablon przykładamy do plastra drewna. Malujemy punktowo, przyciskając pędzel z niewielką ilością farby.

6. Nawlekamy plastry na sznurek i wieszamy na wcześniej przygotowanej gałęzi. Do wieszania można również użyć wstążek dopasowanych kolorystycznie do reszty twoich dekoracji bożonarodzeniowych.

Gotowe!