Filc jako element dekoracji stał się atrakcyjnym elementem ozdobnym już od kilku sezonów. Ozdoby z filcu są cenione za swoją elastyczność, plastyczność, bogatą kolorystkę. Wystarczy odrobina wyobraźni i chęci, aby wykonać ciekawą ozdobę z filcu. Świat filcu jest bogaty w inspiracje i pomysły- filcowe broszki, bransoletki, torby, gadżety są popularne i na czasie, modne w starszym i młodszym pokoleniu. W cyklu Zrób to sam proponujemy gustowną i nietypową broszkę w kształcie sowy. Sowa o truskawkowym spojrzeniu nie boi się wyzwań! Nasza filcowa ozdoba może zawisnąć na lampie, zasłonie, ozdobić dziecięcy wózek lub torebkę. Przypięta do jednobarwnego swetra, szalika, żakietu lub kurtki ożywi monochromatyczny strój. Dobrze będzie wyglądała nie tylko na gładkim, jednolitym tle – jeśli odpowiednio dopasujemy kolory, także na wzorzystym.
Będą ci potrzebne: sztywny filc o grubości 2-3 mm, nici (kolory do wyboru), igielnik, igła i szpilki, tasiemka, nożyczki, długopis, zapalniczka, guziczki (niekoniecznie w kształcie truskawek, mogą być inne owoce, np. malinki), zapięcie do broszki. Guziczki, kokardkę i zapięcie kupisz w każdej pasmanterii. Mogą być wstążki i guziki lub koraliki. Jeśli nie masz gdzie kupić filcu, użyj np. nowej filcowej wkładki do butów. To dobry i wystarczająco gruby materiał. Sówka będzie trochę mniejsza niż ta, ale to nic nie szkodzi.

W zrób to sam pokazujemy jak zrobić broszki z filcu.Filc, jako element dekoracji, jest atrakcyjnym elementem ozdobnym już od kilku sezonów. Ozdoby z filcu są cenione za swoją elastyczność, plastyczność, bogatą kolorystkę. Wystarczy odrobina wyobraźni i chęci, aby wykonać ciekawą ozdobę z filcu. Świat filcu jest bogaty w inspiracje i pomysły - filcowe broszki, bransoletki, torby, gadżety są popularne i na czasie, modne w starszym i młodszym pokoleniu. W cyklu "Zrób to sam" proponujemy gustowną i nietypową broszkę w kształcie sowy. Sowa o truskawkowym spojrzeniu nie boi się wyzwań! Nasza filcowa ozdoba może zawisnąć na lampie, zasłonie, ozdobić dziecięcy wózek lub torebkę. Broszka z filcu przypięta do jednobarwnego swetra, szalika, żakietu lub kurtki ożywi monochromatyczny strój. Dobrze będzie wyglądała nie tylko na gładkim, jednolitym tle – jeśli odpowiednio dopasujemy kolory, także na wzorzystym.

Zrób to sam: filcowe ozdoby

Zrób to sam: materiały potzrebne do zrobienia broszki z filcu - przygotuj: sztywny filc o grubości 2-3 mm, nici (kolory do wyboru), igielnik, igła i szpilki, tasiemka, nożyczki, długopis, zapalniczka, guziczki (niekoniecznie w kształcie truskawek, mogą być inne owoce, np. malinki), zapięcie do broszki. Guziczki, kokardkę i zapięcie kupisz w każdej pasmanterii. Mogą być wstążki i guziki lub koraliki. Jeśli nie masz gdzie kupić filcu, użyj np. nowej filcowej wkładki do butów. To dobry i wystarczająco gruby materiał. Sówka będzie trochę mniejsza niż ta, ale to nic nie szkodzi.