Wróżby na Andrzejki mają moc – tak powszechnie się uważa. Dlatego właśnie w Andrzejki warto sobie powróżyć. Możemy zorganizować towarzyskie spotkanie i stworzyć w domu odpowiedni mroczny nastrój do lania wosku i wróżb. Ale, jeśli nie wybieramy się na imprezę, powróżmy sobie sami w domu.

Andrzejki: wróżby nie tylko dla panien

Andrzejkowe wróżby dotyczą najczęściej miłości i pomyślności w nowym roku. Najczęściej spotykane są wróżby z wosku, który się leje do zimnej wody. Wosk możemy lać bezpośrednio z palącej się świecy, albo rozpuścić go wcześniej na małym ogniu w garnku. Przygotujmy też odpowiednio dużą misę z wodą, do której będziemy lać wosk.

Wróżby na Andrzejki: klucz

Wróżby na Andrzejki polegają na laniu wosku na przykład przez ucho od klucza. Klucz, który w magicznej symbolice dotyczy sekretów, w Andrzejkową noc ma nam je otwierać. Tak przelaną taflę wosku wyciągamy z wody i sprawdzamy pod światło, jaki cień daje na ścianie. Jego interpretacja może nam na przykład podpowiedzieć z jakiego kraju pochodzi nasz wybranek, albo gdzie będziemy mieszkać w nowym roku. Niektórzy twierdzą, że aby Andrzejkowa wróżba się spełniła, trzeba kształt z wosku włożyć na noc pod poduszkę. Warto sprawdzić, czy działa!