Co roku kupujemy najmłodszym kalendarz adwentowy, który właściwie zawsze jest taki sam – płaskie pudełko z okienkami, przez które wyjmuje się codziennie jedną czekoladkę. Różnią się jedynie motywem na froncie: jest to albo Mikołaj, albo choinka albo scenka rodzajowa. A może spróbujmy zrobić kalendarz adwentowy samodzielnie? Nie potrzeba do tego ani specjalnych umiejętności ani nakładów. Proponujemy 3 proste pomysły DIY na kalendarze adwentowe do zrobienia w domu, nie tylko dla najmłodszych!

Kalendarz adwentowy z mini słoiczków

Do zrobienia kalendarza adwentowego można wykorzystać choćby małe słoiki, na przykład po dżemach albo po gotowych posiłkach dla dzieci. Wystarczy ładnie je udekorować kolorowymi wstążeczkami, gwiazdkami wyciętymi z papieru do pakowania prezentów. Tak pojemniczki  ustawiamy na ładnej drewnianej tacy w stylu vintage. Do słoiczków możemy włożyć czekoladki, małe zabawki itp.

Kalendarz adwentowy w kształcie wianka na drzwi

Do zrobienia takiej ozdoby świątecznej możemy wykorzystać gotowy wianek z gałązek jodły i jemioły. Wystarczy go ładnie udekorować i przymocować 24 małe pojemniki na prezenty. Im będą mniejsze tym łatwiej je zmieścić i przymocować. Pojemniczki możemy zrobić samodzielnie z kolorowych kartonów uformowanych w rożki. Nie zapomnijmy tylko ich ponumerować.

Czytaj też: jak dobrać lampki do choinki

Kalendarz adwentowy z …choinki

Będzie nam potrzebna miniaturowa choinka w donicy. Może też być robiona z gałęzi jodły. Jeśli  kupimy gotową, zaoszczędzimy mnóstwo czasu. Na choinkę wystarczy założyć ozdobne lampki i zrobić ozdobny łańcuch z prezentów adwentowych. A to w jakiej formie będzie łańcuch zależy już tylko od nas. Jednym ze sposobów jest przypięcie małych kopert do wstążki mini spinaczami do bielizny – można je kupić w sklepach z artykułami dla hobbystów.  W kopertach moga znaleźć sie wróżby na przyszły rok lub inspirujące aforyzmy. Po zdjęciu kopert z prezentami  choinka znowu stanie się po prostu ozdobą świąteczną, w sypialni, gabinecie lub pokoju starszego dziecka.

Czytaj też: jak ładnie zapakować prezent