ŻYRANDOLE

(11 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY ŻYRANDOLE

Wybieramy lampy i żyrandole. Aranżacja salonu - oświetlenie

Wybieramy lampy i żyrandole. Aranżacja salonu - oświetlenie

Salon to centrum domu. Oświetlenie musi być więc dostosowane do funkcji pokoju dziennego. Jakie wybrać lampy i żyrandole do salonu, by był przytulny? Ładne oświetlenie do salonu: aranżacje.

Pałacowe oświetlenie, czyli żyrandole w roli głównej: 20 zdjęć wnętrz

Pałacowe oświetlenie, czyli żyrandole w roli głównej: 20 zdjęć wnętrz

Wydawało ci się, że żyrandol to element dekoracji wnętrz, który na zawsze pozostanie tylko i wyłącznie ozdobą starych kamienic i pałaców? Błąd! Żyrandole jako główne oświetlenie sprawdzają się zarówno w wysmakowanych, pełnych przepychu aranżacjach, bardziej stonowanych, klasycznych pomieszczeniach, jak i ultranowoczesnych wnętrzach. 

Żyrandol w roli głównej: jak grać światłem? 10 pomysłów na oświetlenie salonu

Żyrandol w roli głównej: jak grać światłem? 10 pomysłów na oświetlenie salonu

Żyrandol, lampka czy halogeny? Oświetlenie salonu to jeden z najważniejszych elementów aranżacyjnych. Za pomocą odpowiednio dobranych lamp możemy nie tylko stworzyć wyjątkowy wystrój pokoju, ale przede wszystkim dowolnie modelować rzeczywistość - zalety wnętrza podkreślić, natomiast mankamenty nieco zamaskować. Prezentujemy przykładowe aranżacje z żyrandolem w roli głównej.

Stare z nowym. Jak łączyć różne style we wnętrzu

Szukamy nowego kontekstu dla tradycji. Złocenia na komodzie w stylu Ludwika XV intrygująco zalśnią w blasku gołej żarówki, a olejny landszaft, sprowadzony do poziomu podłogi, będzie zabawnym elementem stylowego wnętrza. Ryzykujemy! Porzucamy schematy i podręcznikowe zestawienia!

Lampa na świeczniku: wybieramy kinkiety, żyrandole, lampy wiszące

Czy żyrandol nad stołem w jadalni to konieczność? Jak oświetlić sypialnię, by czytając, nie tracić wzroku? A w kuchni? Czy może być pięknie i praktycznie zarazem? Podpowiadamy, co zrobić, by najważniejsze miejsca w domu były jasne.

Oświetlenie w sypialni: PLAFONIERY! W czym są lepsze od lampek?

Dlaczego warto wybrać plafoniery zamiast oświetlenia górnego w aranżacji sypialni? Czym się różni plafoniera od klasycznego oświetlenia w pokoju dziennym? Poznaj tajniki plafoniery i podejdź awangardowo do oświetlenia w swoim wnętrzu.

Aranżacja wnętrz. Salon i jego oświetlenie: lampy, żyrandole i kinkiety

Nawet skromna aranżacja wnętrz może stać się bardzo interesująca. O ile potrafimy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Pomogą nam w tym między innymi dobrze dobrane lampy, kinkiety i żyrandole. Efekt wzmocnią dekoracje świetlne, które są obecnie bardzo modne w wystroju wnętrz. Salon powinien mieć oświetlenie górne, jak i boczne. W salonie sprawdzą się żyrandol lub plafoniera, kinkiety, lampy stojące, jak i lampy wiszące np. nad stołem.

Lampy i żyrandole: wybieramy oświetlenie do pokoju

Lamy, żyrandole i kinkiety dopasowane do stylu wnętrza stworzą dobry nastrój w całym mieszkaniu. We wnętrzu dobrze oświetlonym warto zamontować kilka zródeł światła.

Rubinowa dama

Efektowna, wisząca lampa o prostej formie i intensywnym kolorze. W finezyjnym hafcie rozmieszczono otworki, które przy zapalonym świetle skrzą się jak kryształki.

Jak oświetlić wnętrza

Stonowane oświetlenie w nowoczesnym wnętrzu, rozproszony blask pałacowego salonu i lampy harmonizujące z kolorem ścian w pokoju podporządkowanym jednej barwie. Różne style, kreatywne pomysły.

Poza czasem. Stylizowane meble

Stylizowane meble i przedmioty w nowoczesnym mieszkaniu? Czemu nie. Zobacz, jak nieszablonowo udekorować przestrzeń i odnaleźć nowe przeznaczenie dla przedmiotu.

Strona 1 z 1

1