WIGILIJNY STÓŁ

(18 artykułów i zdjęć)
Wigilijny stół

Przygotowując się do Bożego Narodzenia, pamiętaj o pięknej dekoracji stołu wigilijnego, która podkreśli uroczysty nastrój. Przedstawiamy najładniejsze aranżacje świątecznych stołów i podpowiadamy, jak je wykonać. Namawiamy was do pięknego nakrywania do wigilijnego stołu. Często inspiracją do świątecznej dekoracji stołu jest jakiś „skarb” – nowy obrus albo własnoręcznie wykonany stroik.

 

Wigilijny stół krok po kroku

 

Na wigilijnym stole powinno znaleźć się nakrycie dla każdego gościa oraz jedno puste. Postarajmy się o ładny, elegancki obrus oraz serwetki, które można ozdobić zielonymi gałązkami iglaków. Między nakryciami warto ustawić dekoracje świąteczne i obowiązkowo świece lub tea lighty.

 

Stół wigilijny: dekoracje

Podczas wieczerzy wigilijnej ważny jest ogólny klimat bycia razem. Pyszne dania wigilijne, a także dekoracje stołu pozwalają lepiej go poczuć. Jakie dekoracje warto mieć na stole wigilijnym? Możliwości są ogromne. Klasyczny stroik na Boże Narodzenie w centralnym punkcie to zawsze dobry pomysł. Warto też nieco poeksperymentować i wykonać stroik z brzozy, samych szyszek czy papieru. Miłośnicy stylu nowoczesnego mogą zaś postawić na proste, białe albo szare ozdoby – np. ażurowe, wykonane z metalu. W klasycznym wystroju świetnie sprawdzą się dodatki naturalne, a także w kolorach czerwonym i zielonym. Pamiętajmy o ozdobach świątecznych z filcu, drewna czy słomy – jak za dawnych lat.

 

Inspiracje – wigilijny stół, zobacz koniecznie:

 

Pachnące ozdoby stołu – pomarańcze z goździkami >>>

Choinka z szyszek krok po kroku – jak zrobić? >>>

Ozdoby z papieru DIY >>>

Choinka z makaronu krok po kroku >>>

Ozdoby świąteczne z filcu – pomysły >>>

ARTYKUŁY WIGILIJNY STÓŁ

Stół świąteczny. Jak nakryć stół wigilijny i na Boże Narodzenie?

Stół świąteczny. Jak nakryć stół wigilijny i na Boże Narodzenie?

Ważny element świąt Bożego Narodzenia stanowią dekoracje stołu, przy którym zasiądziemy z rodziną do uroczystegp obiadu. Stół świąteczny i wigilijny to piękna zastawa, eleganckie sztućce, obrus. Na stole zapalamy świece i ustawiamy ozdoby świąteczne, by stworzyć niepowtarzalny nastrój. Zobacz pomysły na świąteczne nakrycia stołu.

Świąteczny stół w trzech stylach: tradycyjnym, nowoczesnym i hygge

Świąteczny stół w trzech stylach: tradycyjnym, nowoczesnym i hygge

Mamy dla ciebie inspirujące pomysły na zaaranżowanie świątecznego stołu w trzech stylach. Eleganckim – dla ceniących ponadczasowe dekoracje, stół na święta w stylu nowoczesnym – dla minimalistów i hygge – dla kochających styl skandynawskim w modnej rustykalnej odsłonie. Który wybierasz?

Wyjątkowo elegancka dekoracja stołu na Wigilię - podpowiadamy jak ją zrobić

Wyjątkowo elegancka dekoracja stołu na Wigilię - podpowiadamy jak ją zrobić

W wigilijny wieczór dekoracje stołu muszą lśnić i migotać. Wyjątkowa, świąteczna dekoracja stołu na Wigilię uczyni naszą kolację wyjątkową i niezapomnianą. Świąteczne inspiracje: podpowiedzi i galeria zdjęć - jak ubrać stół na święta.

Dekoracja świąteczna stołu: tworzymy bożonarodzeniowy nastrój [GALERIE]

Nie trzeba wiele, by dekoracja świąteczna stołu była ładna i zachwyciła gości. Wybraliśmy kilka pomysłów z galerią zdjęć na świąteczne dekoracje stołu wigilijnego. Czasami wystarczy bombka na wstążeczce, gałązka obsypana brokatem czy gwiazdka, by świąteczny stół nabrał blasku.

Jak nakryć do wigilijnego stołu? Pomysły jak udekorować stół na święta!

Święta Bożego Narodzenia wymagają odpowiedniej oprawy. Prezentujemy wigilijny stół: trzy nakrycia w różnym stylu. Oprócz świątecznych ozdób w mieszkaniu zadbaj o elegacką dekorację świątecznego stołu. Prezentujemy kilka pomysłów na aranżację świątecznego stołu. Zainspirujcie się naszą galerią zdjęć!

Magia świąt w mieszkaniu: ozdoby na Boże Narodzenie

By w pełni poczuć magię świąt, udekoruj mieszkanie z rozmachem i fantazją. Niech wszystkie ozdoby świąteczne podkreślają nastrój jedyny w swoim rodzaju, niech choinka i girlandy pachną lasem, lampki i świece lśnią jak gwiazdy, a stół pięknie nakryty zaprasza do rodzinnego spotkania.

Jak udekorować stół na Wigilię zgodnie z tradycją WIDEO

Jaką wybrać dekorację wigilijnego stołu? Dla zwolenników tradycji mamy propozycję pięknej dekoracji stołu na Wigilię w tradycyjnych barwach: czerwieni, zieleni i bieli. Zobacz WIDEO: jak udekorować stół na Boże Narodzenie.

22. grudnia. Przygotowujemy ryby na Wigilię. Karp w galarecie, pasztet z łososia czy śledź w oleju?

Wigilia podczas świąt Bożego Narodzenia to czas ryb. Co roku przygotowujemy je w ten sam sposób. Coraz częściej szukamy jednak choćby nowego sposobu podania. Dzisiaj, na dwa dni przed Wigilią, jest odpowiedni moment do przygotowania pracochłonnych dań z ryb.

9. grudnia. Nastawiamy zakwas do wigilijnego barszczu czerwonego z kiszonych buraków. Zaczynamy!

Barszcz czerwony jest jedną z podstawowych potraw wigilijnych. I my też się tego trzymamy. Tylko który przepis wybrać? Błyskawiczny, według którego barszcz czerwony możemy przygotować zaledwie dzień wcześniej czy wymagający więcej czasu do kiszenia buraków?

4 grudnia. Kto i co, czyli planujemy i uzgadniamy z gośćmi potrawy na Wigilię i święta.

Potrawy świąteczne, zwłaszcza na Wigilię są pracochłonne. Przy stole spotyka się często kilkanaście osób. Zgodnie z tradycją, podczas Wigilii, na stole powinno się pojawić 12 potraw. Dlatego dobrym zwyczajem jest przynoszenie przez gości niektórych potraw. Przygotowaliśmy podpowiedź kiedy i jak zaplanować oraz podzielić się przygotowaniem potraw świątecznych.

Dekoracja świątecznego stołu: obrus i serwetki w kolorze białym na Boże Narodzenie

Dekoracja stołu na Wigilię Bożego Narodzenia stanowi oprawę dla pracochłonnych potraw. Obrus wigilijny zwyczajowo jest w kolorze białym. Dekoracja stołu na świąteczny obiad może być już bardziej kolorowa, ale cały czas powinna być wyjątkowa i elegancka. Zobaczcie zdjęcia z aranżacją wigilijnego stołu.

Piękny stół na Wigilię w bieli: dekoracja stołu na Boże Narodzenie ZDJĘCIA i pomysły

Dekoracja stołu na Wigilę w kolorze bieli wygląda zjawiskowo, jakby przykryta śniegiem. Białe mogą być także ozdoby na choinkę i sama choinka - jeśli towarzyszą stołowi oraz nakrycie stołu, a nawet część potraw. Białe dekoracje świąteczne i stół na Wigilię, ZDJĘCIA

Dekoracja stołu na Boże Narodzenie. Świąteczne dekoracje w złocie

Świąteczny stół powinien lśnić, a nic tak nie błyszczy jak złoto. Dekoracja stołu na Boże Narodzenie musi być wyjątkowa, pozłacana zastawa i świąteczne dekoracje sprawią, że taka właśnie będzie. Gdy wszystko wokół błyszczy i migocze lepiej poczuć magię świąt. Dekoracja stołu w złocie: inspiracje.

Świąteczna gala. Pięknie przystrojone wigilijne stoły

W wigilijny wieczór dajemy na stół wszystko, co mamy najpiękniejszego. Stół świąteczny to najlepszy serwis, najbardziej elegancki obrus, najcenniejsze kieliszki i sztućce. Także dekoracje bożonarodzeniowe muszą być NAJ.

Jak zaaranżować wigilijny stół?

Jak co roku targają nami wątpliwości, jak zaaranżować wigilijny stół. Czy postawić na tradycję: wykrochmalony obrus, białą porcelanę, złote ozdoby i stroik z gałązek jodły? A może w końcu zdobyć się na odwagę cywilną, zignorować upodobania teściowej i zrobić subtelne, poetyckie „święta po skandynawsku” z szyszkami, lnem, gliną i ręcznie formowanymi szklanymi naczyniami?

Dekoracja stołu na Wigilę w trzech stylach: jak niedrogo i ładnie nakryć stół na Boże Narodzenie

Przygotowaliśmy trzy piękne dekoracje stołu na Wigilię. Zobacz jak niedrogo i ładnie nakryć do świątecznego stołu. Sprawdź, jakie lubisz świąteczne dekoracje - w stylu tradycyjnym, nowoczesnym, czy glamour? Obejrzyj zdjęcia i pomysły na świąteczny stół, niech cię zainspirują do wykonania dekoracji na święta we własnym mieszkaniu. Do naszych bożonarodzeniowych dekoracji stołu użyliśmy naczyń i ozdób świątecznych z IKEA.

Stół na Wigilię: dekoracja świątecznego stołu która wszystkich zaskoczy! ZDJĘCIA

Oczywiście, że możesz stół na Wigilię udekorować jak co roku: biała zastawa, biały obrus, kolorowe serwetki…  Ale świąteczny stół na tegoroczne Boże Narodzenie może być inny! Zobacz piękne inspiracje w galerii!

Świąteczny stół

Gwiazda na talerzu. Jaki będzie najmodniejszy dekoracyjny motyw tych świąt? Co proponują najlepsze manufaktury porcelany, a za czym szaleją blogerki? Porcelana, ceramika, kamień i drewno - aranżujemy piękny wigilijny stół.

Strona 1 z 1

1