STYLOWE MEBLE

(35 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY STYLOWE MEBLE

Stylowe meble: art deco. Jak rozpoznać styl art deco? ENCYKLOPEDIA STYLU

Stylowe meble: art deco. Jak rozpoznać styl art deco? ENCYKLOPEDIA STYLU

Styl art deco jest dziś niezwykle ceniony, a reprezentujące go stylowe meble i dzieła sztuki osiągają na aukcjach zawrotne ceny. Nic dziwnego. Założenia art deco nie straciły na aktualności, a estetyka tego stylu doskonale łączy w sobie tradycję z nowoczesnością.

Styl dworkowy. Jakie podłogi, ściany, sufity, okna i drzwi? Kominek czy piec?

Styl dworkowy. Jakie podłogi, ściany, sufity, okna i drzwi? Kominek czy piec?

Styl dworkowy we wnętrzarstwie ukształtował się w powiązaniu ze stylem dworkowym w architekturze. Ten ostatni był jednym z przejawów poszukiwania w pierwszej ćwierci XX wieku – jeszcze przed i krótko po odzyskaniu przez Polskę niepodległości – rodzimego, narodowego stylu budownictwa. Inspirowany tradycją XIX-wiecznego polskiego dworu, styl dworkowy w architekturze operował formami historycznymi – przede wszystkim neoklasycyzmu, ale też neorenesansu, neobaroku i neogotyku.

Styl dworkowy. Jak urządzić dom w stylu dworkowym? MEBLE, TKANINY, DODATKI

Styl dworkowy. Jak urządzić dom w stylu dworkowym? MEBLE, TKANINY, DODATKI

Jak urządzić dom w stylu dworkowym? Styl dworkowy – zgodnie z nazwą – inspirowany jest tradycją polskiego dworu. Mimo niewątpliwej elegancji, którą wprowadzają antyki, wiekowe obrazy i inne dostojne pamiątki przeszłości, pozostaje bezpretensjonalny i naprawdę przytulny. Zamiast pałacowego blichtru we wnętrzu w stylu dworkowym powinniśmy znaleźć szlachetną prostotę; zamiast modnych rozwiązań i nowoczesnych materiałów – te tradycyjne.

Kolory ścian: różowy i stylowe wnętrza

Mieszkać jak najprzyjemniej to klucz, jakim posłużyła się właścicielka, urządzając mieszkanie i wybierając kolory ścian. Wnętrza opanował kolor różowy. Taki kolor ścian znakomicie komponują się ze stylowymi, drewnianymi meblami. Różowe ściany z pięknymi fornirami na meblach i eleganckim parkietem tworzą przyjazny klimat i styl wnętrza.

Meble modernistyczne – jak rozpoznać styl modernistyczny? [MODERNIZM - GALERIA ZDJĘĆ]

Meble modernistyczne, czyli jakie? Przede wszystkim – zgodnie z nazwą modernizm – nowoczesne. Nie wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, że nowoczesność przynajmniej w sztuce czystej i użytkowej ma już ponad sto lat, a najsłynniejsze meble modernistyczne zaprojektowano w latach 30. i 40. XX wieku.

Fotele: starocie i antyki. Co warto kupić? ZDJĘCIA

Stary fotel, cenny antyk lub modny fotel vintage to znakomita i pożądana ozdoba zarówno wnętrza stylowego, jak i nowoczesnego. Co warto wiedzieć o fotelach z dawnych epok?

Kredensy: starocie i antyki. Co warto kupić? ZDJĘCIA

Stare kredensy – i cenne antyki, i starocie, i modne meble vintage – są poszukiwane i do wnętrz stylizowanych, i do mieszkań nowoczesnych. Co trzeba wiedzieć o starych kredensach? I na jakie egzemplarze warto zwrócić uwagę, a jakich lepiej nie kupować?

Konsole: starocie i antyki. Co warto kupić? ZDJĘCIA

Konsola czy konsolka to niewielki stolik przyścienny. Wyróżnia się kilka typów mebli tego rodzaju. Istnieją więc konsole wolnostojące – najczęściej oparte na czterech nogach, rzadziej na jednej, umieszczonej centralnie, ponadto konsole przymocowane do muru, lecz wspierające się (na ogół dwiema nóżkami, rzadziej trzema lub jedną) na podłodze, a także konsole podwieszane wyłącznie do ściany.

Wystrój wnętrz: współczesny pałac, czyli stylowe dekoracje wnętrz

Współczesne wnętrza nawiązujące do stylu pałacowego to zazwyczaj aranżacje, których motywem przewodnim jest mieszanka stylowych dodatków dekoracyjnych z różnych epok. Nie chodzi tu o odtwarzanie wyglądu dawnych rezydencji ani o naśladowanie ich bogactwa, bo to sprawdza się raczej tylko we wnętrzach pałacowych. Naszym celem jest swobodne, nieco żartobliwe wykorzystanie dekoracji wnętrz rodem z niedzisiejszych pałaców w celu przełamania nowoczesnego charakteru współczesnych aranżacji.

Stylowe meble: shabby chic, czyli szykownie odrapane i stare meble

Jeszcze do niedawna zniszczone, stare meble odnawiano lub wyrzucano. Teraz każde przetarcie i zadrapanie na prawdziwych antykach są na wagę złota, a zupełnie nowe sprzęty postarza się, by nabrały wyjątkowego charakteru. Zobacz, ile uroku ma w sobie styl shabby chic, czyli pozornie zaniedbana elegancja we wnętrzach!

Styl Ludwika Filipa. Jak rozpoznać meble i antyki? ZDJĘCIA

Jak rozpoznać meble i inne antyki w stylu Ludwika Filipa, który bywa nazywany drugim rokokiem? Wpływy pierwszego rokoka, czyli stylu Ludwika XV, są tu rzeczywiście wyraźne, jednak popularny „Ludwik Filip” to estetyka odrębna, bardzo charakterystyczna i... do dziś niezmiernie lubiana.

Antracytowy salon w eklektycznym stylu: nie bójmy się szarości!

Antracytowy salon w eklektycznym stylu? Pomysł na aranżację salonu niebanalny, bardzo elegancki i wymarzony wprost do wnętrz z dużymi oknami! Zainspiruj się prawdziwym wnętrzem salonu z antracytową ścianą, iluzorycznymi szarymi panelami 3D i popielatymi meblami. Jak nie „wyjść na szaro” w antracytowym salonie?

Stylowe meble: Ludwik XV. Jak rozpoznać antyki? ZDJĘCIA

Styl Ludwika XV to chyba najbardziej charakterystyczny ze wszystkich „ludwików”. Jak rozpoznać meble w stylu Ludwika XV? Być może są to stylowe meble najbardziej lubiane – za faliste linie, kabriolowe nóżki, efektowne intarsje.

Stylowe meble: Ludwik XVI. Jak rozpoznać? [ZDJĘCIA]

Mówi się, że styl mebla najłatwiej rozpoznać po nóżkach. To nie zawsze prawda, ale w przypadku mebli w stylu Ludwika XVI zasada ta sprawdza się w praktyce w stu procentach. Encyklopedia stylu: Ludwika XVI.

Stylowe meble, czyli ludwiki: wyszukana elegancja czy przesadny kicz?

Stylowe meble w stylu Ludwika powracają do łask. Na nowo stają się przedmiotem pożądania oraz synonimem francuskiej elegancji. Dla jednych decydują o wdzięku i szyku aranżacji wnętrz, jednak dla innych kojarzą się z przesytem zakrawającym o kicz. Na dowód tego pierwszego, prezentujemy przykładowe aranżacje, w których bohaterem są ludwikowskie meble.

Eklektyczny salon z kuchnią i buduarowy klimat we współczesnym apartamencie

Mieszanka współczesnego neobaroku i wysmakowanego stylu francuskiego zdeterminowała aranżację współczesnego salonu z kuchnią. Eklektyczny salon z aneksem kuchennym otuliły wyszukane kształty mebli, zdecydowany kolor, akcent na detal i bogate dekoracje.

Stylowe sofy: funkcja na piedestale!

Stylowe sofy to sprawdzony sposób na przemiłe popołudnie z filiżanką kawy. Czar i urok antyków i stylowych mebli polegał właśnie na ich dopracowanej funkcji głównej: wygodzie, miękkości, funkcji służącej relaksowi. Mnogość przeznaczeń mebla wiąże się z licznymi kompromisami na rzecz komfortu użytkowania. Co nas pociąga w niepraktyczności stylowych mebli?

Jak urządzić salon. Stylowy salon i meble z duszą

Ładna aranżacja salonu to marzenie wielu z nas. Ale jak urządzić salon stylowy? Dla tych co kochają antyki, prezentowana aranżacja salonu jest dobrą podpowiedzią i inspiracją. Właścicielka mieszkania marzyła o starych, stylowych meblach do salonu i pięknych tkaninach. Umiejętnie dobrane kolory, meble i dodatki sprawiły, że powstał stylowy salon elegancki, w którym wszystko się dobrze komponuje.

Salon i stylowe meble. Aranżacja wnętrz w stylu shabby chic

W mieszkaniu po przodkach uwili swoje gniazdko Karolina i Adam. Zdecydowali się na remont mieszkania i dostosowanie aranżacji wnętrz do swoich potrzeb. Ze względu na sentyment gospodyni nie chciała zmieniać układu przestrzennego. Zmienił się tylko wystrój wnętrz. Powstał salon w stylu shabby chic. Romantyczny salon i stylowe meble zachwycają swoją urodą, a renowacja mebli stała się dla właścicieli pasją i sposobem na życie.

Osobiste wnętrze. Dizajn i wnętrze w stylu lat 60.

Aranżacja wnętrz, w której króluje dizajn z lat 60. Urządzanie mieszkania Łukasz Drgas zaczął od kupienia rzeczy najmniej potrzebnej. Po prostu mu się podobała. Następne meble i dodatki przybywały tu wyłącznie z tego samego powodu. Stał się wytrawnym poszukiwaczem skarbów dizajnu. Część z nich ma na sprzedaż.

Wnętrze eklektyczne. Tu pierwszeństwo mają stylowe meble i miękkie tkaniny

Mieszkanie jest urządzone eklektycznie i nieskażone dizajnem. Drewno i naturalne tkaniny czynią je przytulnym. Właścicielka kocha stylowe meble, oszczędne w wyrazie grafiki i miękkie tkaniny o subtelnych wzorach, z których projektuje obicia mebli, szyje zasłony, pościel.

Dom pełen dzieł sztuki i książek

Małgosia i Tomek swoją pasję kolekcjonowania sztuki przełożyli na styl, w jakim urządzili mieszkanie. Wnętrza są urządzone z myślą o obrazach.

POKÓJ DLA CHŁOPCA: styl marynistyczny w pokoju dziecka

Pokój dziecka ma zapewnić wygodne, ładne i bezpieczne miejsce do nauki i zabawy. W pokoju dla chłopca prym wiodą kolory i motywy marynistyczne. Ładny pokój dla dziecka ZDJĘCIA.

Art déco: stylowe wnętrza

Art déco - ten styl jest wizytówką szalonych lat 20. Nie zestarzał się. Dziś wnętrza w stylu art déco są wyrazem ponadczasowej elegancji. Jeśli kochasz luksus, art déco jest dla ciebie.

Aranżacja wnętrz. Vintage, dizajn i humor

Wnętrza śmiałe i fantazyjnie urządzone, udowadniają, że w aranżacji wnętrz potraktowane swobodnie cytaty z Renesansu mogą świetnie współistnieć z zastosowanymi całkiem serio nowoczesnymi meblami z lakierowanego MDF-u. Kasia i Marcin, para menedżerów z branży finansowej, zrealizowali swoje śmiałe fantazje wnętrzarskie w 115-metrowym apartamencie na Ochocie.

Strona 1 z 2

1 2