STYL PAŁACOWY

(16 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY STYL PAŁACOWY

Stiuk i sztukateria. Stiuki we wnętrzu: rodzaje, nakładanie na ścianę

Stiuk i sztukateria. Stiuki we wnętrzu: rodzaje, nakładanie na ścianę

Stiuki i sztukaterie, którymi przez stulecia zdobiono ściany pomieszczeń w stylu pałacowym, znowu są w modzie. Oba pojęcia często stosuje się wymiennie, jednak niesłusznie! Stiuk to bowiem rodzaj szlachetnego tynku, a sztukateria to płaskorzeźbiona dekoracja wykonana ze stiuku lub z zupełnie innego tworzywa. Co to jest stiuk wenecki, marokański oraz jak nakładać na ściany stiuki? Odpowiadamy na te pytania.

Wystrój wnętrz: współczesny pałac, czyli stylowe dekoracje wnętrz

Wystrój wnętrz: współczesny pałac, czyli stylowe dekoracje wnętrz

Współczesne wnętrza nawiązujące do stylu pałacowego to zazwyczaj aranżacje, których motywem przewodnim jest mieszanka stylowych dodatków dekoracyjnych z różnych epok. Nie chodzi tu o odtwarzanie wyglądu dawnych rezydencji ani o naśladowanie ich bogactwa, bo to sprawdza się raczej tylko we wnętrzach pałacowych. Naszym celem jest swobodne, nieco żartobliwe wykorzystanie dekoracji wnętrz rodem z niedzisiejszych pałaców w celu przełamania nowoczesnego charakteru współczesnych aranżacji.

Sztukaterie w stylu pałacowym i nowoczesnym. Sztukateria, listwy, ornamenty, rozety

Sztukaterie w stylu pałacowym i nowoczesnym. Sztukateria, listwy, ornamenty, rozety

Sztukaterie to element budujący wnętrze i klasyczne - pałacowe, i nowoczesne - w zależności od wykroju listew czy form ornamentów, rozet sztukateryjnych wykreuje elegancką bazę dla tradycyjnej lub awangardowej aranżacji mieszkania. Aby się o tym przekonać, obejrzyj galerię zdjęć ze sztukateriami we wnętrzach w stylu klasycznym. Znajdziesz tam mnóstwo inspiracji także dla nowych, modnych rozwiązań!

Stylowe wnętrza pałacu z XVIII w., we Francji. Fantastyczna inspiracja jak odnowić wnętrza

Zabytkowe, stylowe wnętrza starego pałacu na południu Francji wymagały gruntownego odnowienia. Zachowanie stylu klasycznego, bez zbędnego przepychu, ale z pomysłem – ta myśl przyświecała gospodarzom podczas odnawiania i wyposażania starych wnętrz pałacu. Fanastyczna adaptacja starego pałacu na wnętrza mieszkalne.

Sypialnia w stylu Ludwika Filipa: styl pałacowy we wnętrzu

Kwintesencja stylu Ludwika Filipa w sypialni to aksamitne tapicerki, toczone nóżki, płycinowe stoliki nocne z fazami, porcelanowe uchwyty i motyw liścia akantu. Te cechy możemy przenieść do naszej sypialni. Akcentami szalenie charakterystycznymi będą romantyczne, pudrowe pastele i eklektyczny miks stylów. Na co postawić w aranżacji w stylu Ludwika Filipa?

Artystyczne aranżacje łazienek: czyli łazienka niestandardowa [ZDJĘCIA]

Wybraliśmy aranżacje łazienek, które odbiegają od utartych reguł wnętrzarskich. Jest to łazienka z grafitti, szklana łazienka z sypialnią, łazienka z obrazem na ścianie, łazienka pałacowa z betonem... Oto ZDJĘCIA ŁAZIENEK oryginalnych, zaprojektowanych na indywidualne życzenie właścicieli.

KRÓLEWSKA SYPIALNIA z fantazją: 10 inspiracji na aranżacje sypialni z przepychem ZDJĘCIA

Sypialnia w królewskim stylu? Czemu nie! Jeśli lubimy taki styl, pokuśmy się o aranżację sypialni z przepychem i fantazją. Zobacz zdjęcia w naszej galerii i znajdź inspiracje dla siebie.

Jak przyklejać sztukaterie? Sztukateria montaż - instrukcja krok po kroku

Podpowiadamy, jak przyklejać sztukaterie. Samodzielny montaż sztukaterii - instrukcja. Dekoracyjne sztukaterie już dawno wróciły do łask w aranżacji i dekoracji wnętrz, szczególnie w stylu pałacowym. Wykonywane przez profesjonalne firmy są dość drogie, możesz jednak pokusić się o samodzielne wykonanie sztukaterii.

Beżowa SYPIALNIA w pałacowym stylu ZDJĘCIA

Sypialnia jest szykowna i elegancka, ale beżowe tkaniny ociepliły ją i dodały przytulności. Wnętrze zachowało jednak pałacowy styl, który tworzy wyskość wnętrza z kolumnami i ścienne dekoracje. Niezwykle przestronna sypialnia jest ciekawa i kobieca, a dodatki nadały jej smaku.

Kobieca łazienka: mała łazienka w pałacowym stylu

Mała łazienka urządzona w pałacowym stylu jest kobieca i stylowa. Łazienka nawiązuje do reszty mieszkania w stylu romantycznym. Mała łazienka, dzięki barokowym dodatkom, zyskała szyku.

Łazienka z kryształkami. Aranżacja łazienki w stylu pałacowym

Aranżacja łazienki w stylu pałacowym. Łazienka inspiracje.... jeśli marzyłaś o mieszkaniu w pałacu, lubisz styl pełen finezji i przepychu zobacz naszą propozycję. Stylowa łazienka pałacowa i pomysły na jej wykończenie.

Sztukaterie gipsowe. Ozdoba ścian - gipsowa sztukateria w starym stylu

Sztukaterie gipsowe są dziś mniej popularne niż tańsze, lżejsze i bardziej precyzyjne sztukaterie poliuretanowe czy styropianowe. Miłośnicy tradycyjnego rzemiosła i ci, którzy stawiają na naturalne surowce, niezmiennie wybierają jednak gipsowe ozdoby ścian i sufitów – gzymsy, płyciny, rozety. Klasyczne sztukaterie są też nieodzowne w mieszkaniach w starych kamienicach, a także we wnętrzach dworków, pałacyków i innych obiektów zabytkowych.

Styl francuski w aranżacji salonu: wdzięk i elegancja

Francja przez wieki wyznaczała mody i była synonimem wykwintu. Styl francuski w aranżacji salonu cechuje wdzięk i elegancja, ale również wygoda i luz. Nikt tak nonszalancko nie łączy antyków przekazywanych z pokolenia na pokolenie z rzeczami zupełnie zwyczajnymi, osiągając przy tym wrażenie niebywałego szyku.

Styl pałacowy w aranżacji: wnętrza retro

Zabawmy się w pałac. Co zrobić, żeby styl pałacowy zagościł w aranżacji wnętrz? Jedyny w swoim rodzaju, trochę historyczny, trochę bajkowy? Urządzając wnętrza retro radzimy: nie naśladuj, nie imituj! Stwórz własną wariację na temat stylu pałacowego.

Szklany kandelabr

Daj zwykłym świecom piękną oprawę. W blasku kandelabrów stół nabierze odświętnego i uroczystego nastroju.

Stylowy fotel. Barokowy przepych

Wykwintne meble i dodatki nadają mieszkaniom pałacowego charakteru. Fotel w stylu barokowym obity soczyście amarantową tkaniną ożywi każde wnętrze.

Strona 1 z 1

1