STYL DWORKOWY

(9 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY STYL DWORKOWY

Styl dworkowy. Jakie podłogi, ściany, sufity, okna i drzwi? Kominek czy piec?

Styl dworkowy. Jakie podłogi, ściany, sufity, okna i drzwi? Kominek czy piec?

Styl dworkowy we wnętrzarstwie ukształtował się w powiązaniu ze stylem dworkowym w architekturze. Ten ostatni był jednym z przejawów poszukiwania w pierwszej ćwierci XX wieku – jeszcze przed i krótko po odzyskaniu przez Polskę niepodległości – rodzimego, narodowego stylu budownictwa. Inspirowany tradycją XIX-wiecznego polskiego dworu, styl dworkowy w architekturze operował formami historycznymi – przede wszystkim neoklasycyzmu, ale też neorenesansu, neobaroku i neogotyku.

Styl polski we wnętrzach: zakopiański, dworkowy, art deco, a może vintage?

Styl polski we wnętrzach: zakopiański, dworkowy, art deco, a może vintage?

W roku stulecia Niepodległości warto postawić sobie pytanie: Styl polski, czyli jaki? Jak powinno wyglądać prawdziwie polskie wnętrze? Na te pytania artyści, projektanci i dekoratorzy próbują odpowiedzieć od stu z górą lat. Propozycji było wiele – od stylu zakopiańskiego, przez styl dworkowy, po wykwint nowoczesnych form stylu art deco, twórczo interpretującego m.in. motywy ludowe.

Projekty kuchni: 10 pomysłów na kuchnię w stylu dworkowym

Projekty kuchni: 10 pomysłów na kuchnię w stylu dworkowym

Jak urządzić kuchnię w stylu dworkowym? Projekty kuchni tradycyjnej, przywodzącej na myśl XIX-wieczne dwory szlacheckie i kojarzącej się ze swojskością, ciepłem domowego ogniska oraz tradycyjną polską gościnnością, są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które tęsknią za przytulnymi, sielskimi wnętrzami. Jeśli szukasz inspiracji na aranżację takiego pomieszczenia, sprawdź galerię 10 projektów kuchni w stylu dworkowym!

Gościnna aranżacja wnętrz domu w tradycyjnym stylu dworkowym

Styl dworkowy albo się kocha albo nie. Wnętrza domu w tradycyjnym stylu dworkowym to naturalne materiały i kompilacja mebli klasycznych. Wielbiciele nowoczesności nie mają czego tu szukać. Natomiast Ci którzy kochają targi staroci, antyki, wyprawy w poszukiwaniu skarbów dużych i małych na pchlich targach, odnajdują się w stylu dworkowym idealnie.

Wystrój wnętrz: tradycyjne wnętrza w stylu dworkowym

Jak urządzić dom w stylu dworkowym? Tradycyjne wnętrza, przywodzące na myśl XIX-wieczne dwory szlacheckie kojarzą się ze swojskością, ciepłem domowego ogniska oraz tradycyjną polską gościnnością. Aby osiągnąć taki efekt w swoim domu, zadbaj przede wszystkim o odpowiednie meble i dodatki dekoracyjne oraz przemyślaną aranżację ścian i podłóg. Zainspiruj się galerią wnętrz domów w stylu dworkowym!

Mamy tu więcej gwiazd... wnętrza domu w stylu dworkowym

W cyklu kocham mój dom prezentujemy wnętrza domu w stylu dworkowym. Nasze miejsce na ziemi znaleźliśmy przypadkowo. Dziś dziękuję losowi, że nas tu sprowadził - opowiada właścicielka.

Kuchnia w stylu dworkowym: tu czas się zatrzymał

Każdy kąt w domu Doroty dowodzi, że kocha piękne przedmioty i z ogromną dbałością wybiera wyposażenie kuchni. Właścicielka salonów z wyposażeniem wnętrz Riviera Maison, House and More z finezją w swojej kuchni urządzonej w stylu dworkowym łączy antyki ze współczesnym wzornictwem. Aranżacja kuchni jest przytulna i ciepła. Króluje tu piękna porcelana, drewniane meble i stylowe wyposażenie.

W rodzinnym gnieździe: styl dworkowy

Cudze chwalicie, swego nie znacie... Znamy, znamy i bardzo lubimy. Bez względu na to, czy mieszkamy w bloku, apartamencie czy domu, chętnie urządzamy się w klimacie polskiego dworku. Ten styl kojarzy się nam z dobrymiobyczajami, pamiątkami po bliskich i pięknymi meblami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie

Dworek polski - swojsko i gościnnie

W cyklu kocham mój dom odwiedziliśmy Annę, której podczas urządzania domu udało się pogodzić polskie i kubańskie klimaty. Powstał dworek polski z mieszanką egzotyczną.

Strona 1 z 1

1