SPRZĄTANIE

(36 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY SPRZĄTANIE

Dbaj o zdrowie i mieszkanie: ekologiczne środki do czyszczenia podłóg

Dbaj o zdrowie i mieszkanie: ekologiczne środki do czyszczenia podłóg

Będziesz zaskoczony jak wiele zyska mieszkanie po gruntownym sprzątaniu. Oprócz dobrego planu na porządki, potrzebne będą odpowiednie środki. Firma Bona stworzyła środek do czyszczenia podłóg przyjazny alergikom i astmatykom. Dzięki tym preparatom mieszkanie będzie nie tylko lśniło czystością, ale też zadbasz o zdrowie domowników i środowisko.

3. grudnia. Planujemy i rozdzielamy porządki domowe przed Bożym Narodzeniem pomiędzy domowników

3. grudnia. Planujemy i rozdzielamy porządki domowe przed Bożym Narodzeniem pomiędzy domowników

Święta Bożego Narodzenia to mnóstwo radości i przyjemności. Będzie tak, jeśli wcześniej zadbamy o porządki domowe. Wcześniej, czyli na początku miesiąca, możemy rozdzielić zadania pomiędzy wszystkich domowników. A jest kilka zadań, którymi możemy zająć się teraz, nie odkładając wszystkiego na ostatnią chwilę. Zobaczcie czym można zająć się teraz i kto powinien to zrobić!

Dom lśniący czystością: myjka do okien Kärcher

Dom lśniący czystością: myjka do okien Kärcher

Uwielbiamy sprzęty, które ułatwiają nam życie. Myjka do okien WV 2 Plus marki Kärcher jest ich nalepszym przykładem. Szybko i na błysk myje okna, lustra, płytki. Myjka otrzymała rekomendację miesięcznika M jak mieszkanie!

Skuteczne sprzątanie wg Marie Kondo i zasad minimalizmu. Co warto wyrzucić, co zostawić?

W porządkowaniu najważniejsze nie jest podejmowanie decyzji o tym, co wyrzucić, ale co zatrzymać przy sobie – tak do swojego pomysłu, znanego jako metoda KonMari, przekonuje Marie Kondo, współczesny autorytet w dziedzinie domowych porządków. Z metody KonMari na uporządkowanie najbliższego otoczenia wynikają proste a skuteczne zasady utrzymania porządku w mieszkaniu.

Czysty dom to zdrowy dom: sposoby na efektywne sprzątanie domu

Czysty i zdrowy dom to priorytet życia rodzinnego. Jak efektywnie sprzątać mieszkanie by skutecznie pozbyć się uciążliwych alergenów i groźnych dla zdrowia bakterii? Podpowiadamy jak i czym sprzątać dom, by żyć zdrowo (i zanadto się nie zmęczyć).

Odkurzacz centralny: zalety systemu odkurzania centralnego [WIDEO]

Odkurzacz centralny staje się coraz popularniejszym urządzeniem montowanym w nowo wybudowanych domach. Ułatwia on sprzątanie zarówno dużych, jak i małych przestrzeni. Jakie są zalety montowania systemu odkurzania centralnego?

Garderoba: robimy porządek w szafie. Sprzątanie - jak układać ubrania w szafie

Wiosna to czas porządków w mieszkaniu. Radzimy jak zaprowadzić porządek w szafie, jak prawidłowo układać ubrania. Garderoba sama w sobie jest tym elementem wyposażenia wnętrz, który pozwala zaprowadzić ład i porządek wśród przechowywanych rzeczy. Jednak, aby garderoba spełniała jak najlepiej swoje funkcje, my musimy jej w tym pomóc. Jak to zrobić? Zapoznaj się z przewodnikiem po dobrych porządkach w szafie! Sprawdź nasze rady dotyczące porządkowania garderoby!

10 nietypowych zastosowań sody oczyszczonej [WIDEO]

Sodę oczyszczoną znajdziemy w każdym mieszkaniu. Nie jest ona często używana do potraw, ale jej działanie w gospodarstwie domowym jest nieocenione. Zabija przykry zapach kalafiora podczas gotowania, możemy jej użyć zamiast proszku do pieczenia oraz pozwala pozbyć się kamienia z czajnika. Prezentujemy 10 nietypowych zastosowań sody oczyszczonej!

Świąteczne porządki krok po kroku. HARMONOGRAM PRAC

Podpowiadamy w jakiej kolejności sprzątać dom na święta, aby świąteczne porzadki przebiegły sprawnie i nie zajęły nam wiele czasu. W jakiej kolejności sprzątać dom na Boże Narodzenie? Jak uporać się z dużym bałaganem i zabrudzeniem? Zobacz nasz poradnik krok po kroku na świąteczne sprzątanie i zrób harmonogram prac!

Domowe sposoby: jak mieć zawsze czyste mieszkanie?

Jak mieć zawsze czyste mieszkanie? Co zrobić, by nie spędzać całego weekendu na wielogodzinnym sprzątaniu, a sezonowe porządki nie przerażały nas ogromem zadań? Mamy na to sposób! Poznaj kilka drobnych nawyków, po wprowadzeniu których Twoje mieszkanie zawsze będzie czyste, schludne i gotowe na podjęcie nawet niezapowiedzianych gości!

Domowe porządki: jak czyścić telewizor w salonie?

Jak w prawidłowy sposób dbać o czystość telewizora? Oglądanie telewizji to żadna przyjemność, jeśli ekran naszego telewizora jest zakurzony lub pokryty smugami, warto więc przyłożyć szczególną uwagę do czyszczenia tego elementu aranżacji salonu. Nie jest to jednak łatwe zadanie, ponieważ, w przeciwieństwie do szklanych ekranów telewizorów kineskopowych, ekrany nowoczesnych urządzeń nie są przystosowane do mycia detergentami i przecierania gąbkami lub zwykłymi ściereczkami. Sprawdź, jak w bezpieczny sposób wyczyścić swój telewizor!

Domowe porządki: czym i jak sprzątać pokój niemowlaka?

Do czystości mieszkania, w którym ma pojawić się lub w którym już zadomowił się noworodek należy przyłożyć szczególną uwagę. Jednak nie wszystkie standardowe środki czystości są całkowicie neutralne dla zdrowia dziecka. Czym i jak powinniśmy więc sprzątać mieszkanie, a w szczególności pokój niemowlaka? Podpowiadamy, których detergentów lepiej unikać oraz jak w bezpieczny sposób dbać o czystość pokoju niemowlaka.

Czysto w domu - pomysły, jak ułatwić sobie sprzątanie

Większość z nas marzy o czystym, przytulnym domu. Nie każdemu jednak chce się sprzątać codziennie. Podpowiadamy, jak zrobić to raz a dobrze, by porządek dłużej się utrzymał. Jak ułatwić sobie sprzątanie? Oto nasz poradnik.

Nowoczesny odkurzacz: sprzątanie coraz łatwiejsze

Wybieramy nowoczesny odkurzacz. W sprzedaży pojawiają się nowe urządzenia, których zadaniem jest ułatwianie nam sprzątania. Czy warto wymienić stary odkurzacz? Często się zastanawiamy czy nowa funkcja to na pewno coś praktycznego czy tylko gadżet, bo co można by jeszcze ulepszyć w odkurzaczu?

Sprzątaj naturalnie: ekologiczne środki czystości. Soda, sól i cytryna

Sprzątając dom nie musimy używać środków chemicznych. Ekologiczne środki czystości jak soda, sól i cytryna doskonale zastąpią ostre chemiczne preparaty. Przeczytaj, jak ich używać!

Świąteczne porządki - 12 kroków do czystego mieszkania

Świąteczne porządki – jak je zorganizować, by się nie zamęczyć? Warto poznać zasady, które pomogą dobrze zorganizować sprzątanie domu i uniknąć przemęczenia.

Narzędzia do wiosennych porządków

Nowa seria narzędzi do sprzątania hiszpańskiej firmy Vigar w wiosennej szacie na pewno przyda się w każdym domu.

Jak czyścić żelazko? Domowe sposoby czyszczenia żelazka

Jak czyścić żelazko? Mamy kilka domowych sposobów, dzięki którym w kilka chwil wyczyścicie przypalone żelazko. Żelazko jest jednym z podstawowych sprzętów używanych w każdym domu. Jak czyścić żelazko, aby znów wyglądało jak nowe? Co zrobić jeśli nasze żelazko z biegiem lat staje się brudne i przypalone?

Domowe porządki w łazience: sprzątanie łazienki od podstaw

Sprzątanie łazienki od podstaw, czyli domowe porządki w łazience! Czysta łazienka to nie tylko estetyczne wnętrze, ale przede wszystkim bezpieczne. Higiena w łazienkowym wnętrzu to podstawa. Z uwagi na to, zanim zabierzemy się za sprzątanie łazienki, warto poznać zasady łazienkowych porządków. Czym i jak sprzątać łazienkę? Prezentujemy ABC porządków w łazience.

10 zastosowań soli w życiu codziennym [WIDEO]

Oto 10 pomysłów na zastosowanie soli w życiu codziennym. Sól to jedna z najbardziej docenianych przypraw - nie tylko w kuchni. O jej właściwościach konserwujących czy leczniczych wiedziano już w starożytności. Dzisiaj sól wykorzystywana jest również w porządkach domowych. Poznajcie 10 zastosowań soli w życiu codziennym, które każdy z nas powinien znać!

Sprzątanie domu: Czym usuwać plamy, jak czyścić domowe sprzęty - DOMOWE sprawdzone SPOSOBY

Sprzątanie domu często jest koniecznością, ale dzięki naszym poradom może być również skuteczne. Czym usuwać plamy z dywanów i jak dobrze wyczyścić domowy sprzęt? Przeczytaj nasze porady!

Świąteczne porządki w 10 krokach: plan  sprzątania domu

Jeżeli już teraz zaczniemy świąteczne sprzątanie, do wigilii zasiądziemy spokojni i niezmęczeni, a dom będzie w Boże Narodzenie lśnił czystością. Zobacz, jak przygotować się na święta i nie zwariować. Świąteczne porządki w 10 krokach: przygotuj plan sprzątania domu.

Porządki w garderobie i szafie

Jak przechowywać ubrania sezonowe w szafach i garderobach? Tkaninom przed sezonem przyda się zabieg odświeżający. Znamy na to sposoby.

Odkurzacz z morza

Electrolux prezentuje pięć odkurzaczy, których obudowy wykonano z odpadów plastikowych zebranych z mórz i oceanów. To kolejny etap projektu Odkurzacz z morza (Vac from the Sea), który ma na celu zwrócenie uwagi na plastikowe śmieci zalegające w zbiornikach wodnych oraz zachęcenie do recyklingu tworzyw sztucznych.

Cichy odkurzacz

Dla wszystkich zmęczonych odgłosami pracującego odkurzacza, SAMSUNG wprowadza na rynek nowe, cicho pracujące modele Silky.

EKSPERCI SPRZĄTANIE

Strona 1 z 2

1 2