RTV

(6 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY RTV

Kino domowe. Jaki projektor kupić, jaki sprzęt do niego dobrać? Praktyczny poradnik

Kino domowe. Jaki projektor kupić, jaki sprzęt do niego dobrać? Praktyczny poradnik

Kino domowe może powstać nie tylko w obszernej willi, także w kawalerce. Niezbędny jest jednak zakup dobrego projektora i systemu nagłośnienia i przygotowanie odpowiedniego ekranu. Domową salę kinową o świetnych parametrach da się urządzić bez wydawania fortuny i bez dyplomu z elektroniki. Radzimy, w jaki sposób osiągnąć najlepsze efekty.

Jaki telewizor kupić? Jak wybrać najlepszy telewizor dla siebie?

Jaki telewizor kupić? Jak wybrać najlepszy telewizor dla siebie?

Nie ma zbyt dużych telewizorów, tak jak nie ma zbyt szybkich samochodów. Nie bójmy się wielkich ekranów w naszych salonach. Nowa technologia, spadające ceny, a także wzornictwo sprawiły, że nawet w małym mieszkaniu możemy poczuć się jak w kinie. Aby być zadowolonym z zakupu, wybierając telewizor do salonu warto jednak przestrzegać kilku zasad.

Wzmacniacz sygnału WiFi. Jak wzmocnić sieć WiFi w mieszkaniu?

Wzmacniacz sygnału WiFi. Jak wzmocnić sieć WiFi w mieszkaniu?

Duża powierzchnia mieszkania, betonowe stropy, wiele sieci WiFi w okolicy – to czynniki, które znacząco obniżają jakość sygnału WiFI, a tym samym dostępność internetu w naszym domu. Aby ją poprawić, warto zastosować wzmacniacz sygnału WiFi. Jaki model wybrać? I co trzeba wiedzieć o sieci WiFi, by podjąć najtrafniejsze decyzje? Mamy garść porad, które usprawnią Twoją domową sieć.

Z kablem czy bez. Przewodowe i bezprzewodowe technologie w mieszkaniu

O jakich przewodach warto pamiętać w czasie adaptacji lub remontu domu czy mieszkania? Wydaje się, że żyjemy w świecie bezprzewodowym – Internetowe wi-fi zmieniło sposób korzystania z sieci, dostępnej dziś już właściwie wszędzie. Bezprzewodowe są i piloty do telewizora, i słuchawki. Wciąż jednak nie jesteśmy w stanie pozbyć się przewodów, dlatego warto o nich pamiętać w trakcie prac nad koncepcją i projektem każdego pomieszczenia. Czasem jednak lepiej zainwestować w rozwiązania bezprzewodowe.

Telewizor na ścianie. Jak wybrać uchwyt do telewizora? PORADNIK

Telewizory są coraz większe. Zamiast stawiać je na stoliku RTV, lepiej powiesić na ścianie. W pudełku z zakupionym ekranem nie znajdziemy jednak uchwytu do telewizora. To rodzi pytanie: jaki uchwyt do TV wybrać? Wystarczy jednak pamiętać o kilku wytycznych, a wybór ten – a później także montaż – okaże się prosty.

Pilot uniwersalny – zamień pięć pilotów na jeden

Pilot uniwersalny – czy rzeczywiście jest nam potrzebny? Tak, jeśli kanapa lub stolik kawowy jest częstym świadkiem komedii omyłek, gdy do obsługi telewizora z dodatkowymi urządzeniami potrzebujemy 3, 4, a czasem nawet 5 pilotów. Problemu tego można uniknąć, stosując pilot uniwersalny. Warto ułatwić sobie codzienność i zrobić porządek w salonie, wybierając dobry pilot uniwersalny.

Strona 1 z 1

1