PROJEKTANCI

(33 artykuły i zdjęcia)

ARTYKUŁY PROJEKTANCI

MM 10/2018 - Męska rzecz: Adrian Kaczmarczyk

MM 10/2018 - Męska rzecz: Adrian Kaczmarczyk

Dom Adriana jest dowodem na to, że dobry gust nie jest specjalnością wyłącznie kobiet. Wnętrze z nutą klasyki i glamouru zachwyca dbałością o szczegóły i przytulnością.

Anna Lorens. Architekt, która tworzy z potrzeby (i) piękna

Anna Lorens. Architekt, która tworzy z potrzeby (i) piękna

Architekt Anna Lorens projektuje domy, wnętrza, meble o urodzie bezpretensjonalnej i niezwykle użytecznej. Nieoczywiste inspiracje podsuwa jej natura.

TRENDY, WIZJE, PROGNOZY. Konferencja Dobrego Wnętrza w środę 22 listopada

TRENDY, WIZJE, PROGNOZY. Konferencja Dobrego Wnętrza w środę 22 listopada

TRENDY, WIZJE, PROGNOZY to druga już konferencja dla architektów i projektantów wnętrz z cyklu Design w Pałacu, którego organizatorem jest ZPR Media S.A., wydawca najmocniejszej grupy tytułów wnętrzarskich w Polsce: „Dobre Wnętrze”, „M jak mieszkanie”, „Moje Mieszkanie”, „Architektura od Wnętrza” oraz serwisu Urzadzamy.pl

Karim Rashid: projektant kreatywny i kontrowersyjny

Duża kreatywność, projektowanie z pasją i pragnienie, by upiększać otoczenie – tak można zacząć opowieść o znanym designerze, jakim jest Karim Rashid. Zwykle wymieniany jest w gronie czołowych światowych projektantów. Co warto wiedzieć o Karimie Rashidzie i jego twórczości?

Marcel Wanders: lider zmiany czy… Lady Gaga designu?

„New York Times” nazwał go Lady Gagą współczesnego designu, dzięki czemu coraz lepiej kojarzony jest w świecie popkultury. Czy jednak Marcel Wanders to jedynie kontrowersyjna gwiazda wzornictwa? Zdecydowanie nie! W swoich projektach popisowo łączy kreatywne szaleństwo z holenderskim twardym stąpaniem po ziemi.

Bracia Bouroullec - od minimalizmu do wzornictwa organicznego

Projekty braci Bouroullec są harmonijne - idealnie dobrane materiały współgrają z wielofunkcyjnością mebli i przedmiotów. Organiczne kształty obiektów, inspirowane przyrodą, można mnożyć i łączyć w większą całość. Pasje i talent Erwana i Ronana Bouroullec doceniły między innymi Vitra, Magis i Flos. Zobaczcie niezwykłe dzieła tego twórczego duetu. Który projekt znacie?

Patricia Urquiola: gwiazda współczesnego designu

Choć urodziła się w hiszpańskiej Asturii, swoje życie i karierę związała ze stolicą designu – Mediolanem. Patricia Urquiola to prawdziwa gwiazda współczesnego wzornictwa. Projektuje przedmioty i wnętrza, zdobyła też wiele prestiżowych nagród. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o Patricii Urquioli.

Ilse Crawford: brytyjska projektantka wnętrz i przedmiotów

Designer Roku 2016 na paryskich targach Maison & Objet, bohaterka serialu „Abstrakt: sztuka designu”, brytyjska gwiazda wzornictwa – mowa oczywiście o Ilse Crawford. Choć ukończyła historię, dopiero w świecie aranżacji wnętrz pokazała swoje możliwości.

Tom Dixon – muzyk, rzeźbiarz i designer

Tom Dixon, mimo artystycznego wykształcenia – jest rzeźbiarzem, projektantem został przez przypadek. Meble i oświetlenie wychodzące z jego pracowni zawsze wnoszą coś nowego do światowego designu. Znakiem rozpoznawczym projektów Toma Dixona jest styl industrialny złagodzony brytyjską elegancją.

Rok 2005/06: projektanci w naszych wnętrzach! Polskie wnętrza pod okiem fachowców!

Kiedy w dzisiejszych czasach zatrudnianie projektanta wnętrz jest na porządku dziennym, trudno wyobrazić sobie sytuację, w której jeszcze kilka lat temu większość naszych wnętrz urządzaliśmy samodzielnie (z różnym skutkiem). Oswajanie zawodu projektanta i budowanie społecznego zaufania do jego roli w naszych wnętrzach trwało pewien okres czasu. Magazyn M jak mieszkanie, sukcesynie budując świadomość jakości wygodnego ale i ładnego mieszkania, miał swój niebagatelny wpływ na popularyzację zawodu projektanta wnętrz w Polsce.

16. edycja Programu Edukacyjno-Projektowego - Taśmy NET projektu Mileny Leszczyk i Dąbrówki Piechockiej

Metamorfoza młodzieżowej serii Yeti marki Lenart stała się możliwa dzięki zastosowaniu geometrycznego dekoru Hexagon Greek oraz taśm NET.

16. edycja Programu Edukacyjno-Projektowego - Move projektu Soni Draber, Karoliny Hołoty i Natalii Kozieł

To propozycja, która sprawdza się w różnych wnętrzach. Meble pobudzają wyobraźnię dzięki obrotowym dwustronnym frontom – z jednej strony jest to tablica magnetyczna, z drugiej dekor cyfrowy T-Shirt o energetycznych, nasyconych barwach.

16. edycja Programu Edukacyjno-Projektowego - Meet me projektu Kingi Bartoszuk i Justyny Burkiewicz

Meble powstały z potrzeby stworzenia przestrzeni dla ludzi, którzy pragną umacniać swoje relacje ze znajomymi.

16. edycja Programu Edukacyjno-Projektowego - Igbo projektu Oliwii Piechaczek i Wandy Podbielskiej

Uniesione na nóżkach z jasnego drewna bryły mebli są lekkie i pełne energii. Odzwierciedlają temperament młodych ludzi.

16. edycja Programu Edukacyjno-Projektowego - Tecto projektu Aleksandry Krystosiak i Kingi Zając

Kolekcja do niewielkich pokojów. Do przechowywania służą wysoka zabudowa, którą dynamizują otwarte półki i wielopoziomowe szafki.

16. edycja Programu Edukacyjno-Projektowego - Lumo projektu Oliwii Piechaczek i Wandy Podbielskiej

Zestaw powstał z myślą przede wszystkim o dziewczętach z artystycznymi aspiracjami, blogerkach, których zainteresowania koncentrują się na modzie, sztuce i designie.

Ingo Maurer – wysublimowany design czy kicz?

Większość z nas na pewno spotkała się kiedyś z lampą zaprojektowaną przez Ingo Maurera. Campari, Mozzkito, Zettel’z czy Lucellino? Oświetlenie wykonane według jego projektu z pewnością nikogo nie pozostawia obojętnym. Taka jest myśl przewodnia projektów Ingo Maurera.

Paola Navone, czyli „etniczny Nomada”

Paola Navone - światowego formatu designerka i architektka jest jednym z kilku kobiecych wyjątków w męskim świecie designu. Od czasu do czasu działa też jako projektant wnętrz oraz konsultant artystyczny. Lubi łączyć nowoczesne wzornictwo z tradycyjnym rzemiosłem. Interesuje ją wszystko co unikalne i wyjątkowe. Zwraca uwagę na grę kolorów i światłocieni. Projekty Paoli Navone są zawsze zmysłowe i pełne ciepła.

Rusza konkurs INNOWACJE W ARCHITEKTURZE 2017

„Architektura-murator” ogłasza 2017 rokiem INNOWACJI W ARCHITEKTURZE. Najbardziej nowatorskie projekty, realizacje i pracownie zostaną wyłonione w ramach ogólnopolskiego konkursu.

Fabio Novembre: włoski projektant wnętrz i przedmiotów

Fabio Novembre mieszka i pracuje w Mediolanie. Choć designer działa w jednym kraju, projektując przede wszystkim dla włoskich firm, ceniony jest na całym świecie. Sprawdź, kim jest Fabio Novembre i jakie są jego największe osiągnięcia.

Jaime Hayon: hiszpański projektant produktu, czyli design spotyka sztukę

Swoje studio prowadzi od 2000 roku. Uznawany jest za jednego z najlepszych projektantów młodego pokolenia. Kim jest Jaime Hayon, który popisowo łączy tradycje rzemieślnicze i nowoczesny design z zamiłowaniem do sztuki?

Nika Zupanc: projektantka z poczuciem humoru

Świat designu jej zdaniem to nadal klub „tylko dla panów”. O kartę wstępu ciężko, zwłaszcza, gdy twoje projekty epatują kobiecością, emocjami i, o zgrozo, poczuciem humoru. A takie właśnie przedmioty lubi tworzyć Nika Zupanc.

Roberto Burle Marx, czyli rewolucjonista, którego nie znamy

Abstrakcyjne formy, jaskrawe kolory i rodzima roślinność zainicjowały modernistyczną rewolucję w brazylijskim ogrodnictwie. Między 6 maja a 18 września 2016 roku nowojorskie Jewish Museum pokazuje monograficzną wystawę poświęconą twórczości Marxa, jednego z najbardziej wpływowych architektów krajobrazu XX wieku.

Duński design w XXI wieku

Od marca 2016 roku Design Museum w Kopenhadze prezentuje nową stałą wystawę poświęconą współczesnemu duńskiemu wzornictwu, ponad 300 obiektów począwszy od mebli, oświetlenia, ceramiki, szkła po znaki uliczne i etykiety napojów alkoholowych.

IF Design Award 2016: attitude projektu Kati Meyer-Brühl

Komfortową sofę attitude podobnie jak inne projekty Kati Meyer-Brühl można oglądać w Wenecji na wystawie Time - Space - Existence do 27 listopada 2016 r. Pokaz odbywa się w trzech pałacach przy Canal Grande oraz Palazzo Michel.

Strona 1 z 2

1 2